Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nezamestnanosť
Foto: Shutterstock
22. februára 2016 Ekonomika od SITASITA Diskusia()

Nezamestnanosť nad 20 percent má päť okresov na Slovensku

BRATISLAVA 22. februára (WebNoviny.sk) – Miera nezamestnanosti bola na konci januára tohto roka vyššia ako 20 % v piatich okresoch na Slovensku. Ide o okresy Rimavská Sobota, Kežmarok, Rožňava, Revúca a Poltár. Z týchto okresov sa tri nachádzajú v Banskobystrickom kraji a po jednom v Prešovskom a v Košickom kraji. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota. Na konci minulého mesiaca v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 27,41 %, čo je medziročný pokles o 1,87 percentuálneho bodu. Nasleduje okres Kežmarok, kde sa miera nezamestnanosti ku koncu januára tohto roka medziročne znížila o 1,77 percentuálneho bodu na 23,11 %.

Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Rožňava. V ňom bola miera nezamestnanosti 21,87 %, čo je medziročne menej o 1,65 percentuálneho bodu. Okres Revúca vykázal ku koncu januára tohto roka mieru nezamestnanosti 21,40 %. Oproti januáru vlaňajška je to menej o 4,97 percentuálneho bodu. V okrese Poltár bola minulý mesiac miera nezamestnanosti 21,14 %, čo je medziročný pokles o 2,74 percentuálneho bodu.

Naopak, mieru nezamestnanosti pod päť percent mali na konci minulého mesiaca okresy Bratislava I, Bratislava V a Galanta. Miera nezamestnanosti v okrese Bratislava I dosiahla 4,56 %, čo je medziročne menej o 0,43 percentuálneho bodu. Okres Bratislava V vykázal minulý mesiac mieru nezamestnanosti 4,60 %. V porovnaní s januárom vlaňajška je to pokles o 0,80 percentuálneho bodu. V okrese Galanta miera nezamestnanosti v januári tohto roka predstavovala 4,79 %. Ide o medziročný pokles o 1,11 percentuálneho bodu.

Odporúčané články

Fico s Richterom sa pochválili nižšou nezamestnanosťou Jana Žitňanská: Službe EURES sa venuje málo pozornosti

Témy

Diskusia

Mstislav Ďumbier A v tejto situácii Róbertko Pičko odoženie z rokovania primátora Rimavskej Soboty a označí ho za šialenca. Človeka, ktorý bol opätovne zvolený za primátora. Občania zatiaľ ešte nie celkom Slovenskej republiky. Dňa 5.3.2016 všetci volíme stranu č. 19, stranu Kotleba,,... Radičová Za vlády Smeru sa najmä rozvíjalo, stavalo, rástlo. Napríklad HDP v 4Q 2015 vzrástol o 4,2%. Najviac v celej eurozóne. Potom aj rozdávať je z čoho. Za Radičovej v 1010-2012 bol nie rast ale pokles HDP o - 3%. Aj... sme Za vsetkym hladaj farizejstvo, falosnost a malomestiackost slovenskej pravice a ich priblblym volicom. Po tom co sa tu za poslednych 25 rokov stalo uz ludia ostali skepticky voci politike. Kazde 4 roky sa tu objavi nejaky pravicovy spasitel (SOP, ANO,... volič Volte pravicu a dožijete sa tohto: 20% nezamestnanosť - už tu za Dzurindu bola a bude kríza po sankciách pre Rusko... zníženie minimálnej mzdy, lebo 380 eur je príliš rozšafná mzda a bohatí by schudobneli... zrušenie minimálnej mzdy - stredoškolsky... plus sedem Pravicová politika- skúsenosti z minulosti v skratke: odobrali invalidom dôchodky - znehodnotili dôchodky na prelome r. 2003 - 2004 - znížili podporu v nezamestnanosti z 12 na 6 mesiacov - bezdôvodne zvyšovanie platov poslancov - protiústavné poplatky u lekára a...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...