Neznámy páchateľ vykradol tri byty v obci Svätý Kríž, polícia začala trestné stíhanie

Zlodej
Foto: ilustračné, Thinkstock.


BRATISLAVA 17. októbra (WebNoviny.sk) – Polícia v Liptovskom Mikuláši pátra po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý sa vlámal do bytov v obci Svätý Kríž v okrese Liptovský Mikuláš.

Peniaze a cennosti

Ako ďalej agentúru SITA informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová, páchateľ v utorok 16. októbra v dopoludňajších hodinách vošiel do bytových domov v obci a nezisteným predmetom vypáčil uzamknuté vchodové dvere do troch bytov.

„Z bytov odcudzil finančnú hotovosť, viacero predmetov zo žltého kovu, hodinky. Majiteľom spôsobil krádežou škodu za viac ako 3 000 eur a poškodením zariadenia škodu za viac ako 230 eur,“ uviedla Balogová. V prípade podľa nej začal vyšetrovateľ trestné stíhanie vo veci pokračovacieho zločinu krádeže a pokračovacieho prečinu porušovania domovej slobody.

Ľudia by mali byť všímavejší

„Polícia v Liptovskom Mikuláši neustále prijíma a vykonáva opatrenia smerujúce k odhaleniu páchateľa, prípadne páchateľov týchto vlámačiek. Súčasťou opatrení je aj získavanie informácií a poznatkov od občanov, z tohto dôvodu sa polícia so žiadosťou o spoluprácu obracia aj na verejnosť,“ povedala hovorkyňa s tým, že polícia vyzýva občanov, aby boli obozretní a všímaví k pohybu neznámych ľudí v blízkosti ich domov a bytov.

„Akýkoľvek pohyb neznámych ľudí, ktorých správanie sa môže javiť ako podozrivé, je potrebné ihneď oznámiť. Takúto informáciu môžu občania polícii poskytnúť telefonicky na linke 158, osobne na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru alebo prostredníctvom správy na oficiálnej facebookovej stránke Policajného zboru,“ dodala Balogová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR