Nibali nebude na Vuelte lídrom tímu Bahrain-Merida, po operácii stavca nemá prehnané ambície

Vincenzo Nibali
Taliansky cyklista Vincenzo Nibali. Foto: archívne, Luca Bettini/ANSA via AP.

MÁLAGA 21. augusta (WebNoviny.sk) – V sobotu 25. augusta sa začne v Málage 73. ročník trojtýždňových cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa. Na štarte tretej Grand Tour sezóny nebude chýbať ani Talian Vincenzo Nibali, ktorý musel predčasne odstúpiť z Tour de France.

Po páde v 12. etape počas stúpania na Alpe d´Huez absolvoval operáciu zlomeného stavca a na španielskych cestách sa vracia do plnej záťaže. Organizátori mu pridelili štartové číslo jeden, pretože obhajca prvenstva Chris Froome si zvolil iný program.

Nibali nemá prehnané ambície

„Žralok z Messiny“ nemá na Vuelte prehnané ambície. Po ťažkom páde nie je v ideálnom zdravotnom stave a podujatie berie najmä ako prípravu pred septembrovým svetovým šampionátom v rakúskom Innsbrucku.

„Stále som v procese zotavovania sa. Úspechom pre mňa bude, ak budem môcť konkurovať ostatným v niektorých pekných etapách. Je náročné myslieť na celkové poradie, pretože mám za sebou iba niekoľko dní tréningu. Rád by som však vyhral nejakú etapu, ideálne v poslednom týždni,“ povedal Nibali pre web Cycling News.

Lídrom tímu bude Izaguirre

Vzhľadom na okolnosti muselo vedenie tímu Bahrain-Merida hľadať iného lídra na celkového umiestnenie.

Nibaliho pozíciu prevezme domáci Ion Izaguirre, ktorý sa prezentoval výbornými výkonmi na Tour de France, kde bol v dvoch etapách druhý.

„Tour som dokončil v dobrej kondícii a takisto sa mi darilo na klasike v San Sebastiáne, kde som obsadil siedme miesto. Bude to moja prvá Vuelta v kariére a ihneď budem lídrom tímu,“ vyjadril sa 29-ročný Izaguirre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vincenzo Nibali