Ničivá búrka vo Veľkom Šariši napáchala škody za tisícky eur

Burka
Foto: SITA/Diana Černáková

VEĽKÝ ŠARIŠ 24. júla (WEBNOVINY) – Mesto Veľký Šariš predbežne vyčíslilo škody na vlastnom majetku po ničivej búrke z 8. júla na vyše 25-tisíc eur.

Najviac je poškodená základná škola, na ktorú padla veľká jedľa a tri ďalšie stromy.

Podľa vedúceho bytového oddelenia Stanislava Högera, škody na budove školy odhadujú na 23-tisíc eur. Poškodená je hlavná budova, jeden zo školských pavilónov a spájajúca chodba do jedálne.

Presnú sumu budú vedieť povedať až po odsúhlasení všetkých škodových udalostí s poisťovňou.

Výšku škôd môže ešte výrazne ovplyvniť odkrytie poškodenej časti strechy, kde sa obávajú možného narušenia krovu. Potrebné bude vymeniť aj poškodené odkvapové žľaby.

Obrazom: Ničivá búrka v Prešove

Veterná smršť v mestečku pod Šarišským hradom napáchala škody aj na bytových domoch a elektrických stĺpoch. Poškodila škridlovú aj plechové strechy, na teplárni bol naklonený komín. Na materskej škole bude musieť radnica opraviť omietku. V rómskej osade poškodila ničivá búrka plechovú atiku.

Podľa Högera sa musí mesto rozhodnúť, aké stavebné úpravy zvolí pri oprave spájajúcej chodby na budove školy. Pôvodné železné rámy, v ktorých boli osadené sklenené tabule, sú zdeformované. Začiatok školského roka by to však nemalo ovplyvniť aj keď žiaci budú musieť rátať s niektorými obmedzeniami.

Búrka s vetrom, ktorá sa prehnala šarišským regiónom v nedeľu 8. júla večer, narobila škody aj v obciach Malý Šariš, Záhradné, Raslavice i v meste Prešov. Škody mali hlavne občania na súkromnom majetku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom