Nikolaj Nikitin pokrstí nový album s hviezdnym hosťom

Nikolaj Nikitin
Nikolaj Nikitin Foto: SITA

BRATISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) – Slovenský saxofonista a skladateľ Nikolaj Nikitin a jeho kvarteto uvedie vo štvrtok 15. novembra do života nový album s názvom New Winter Stories.

Na krste spojenom s koncertom v bratislavskom Divadle Aréna budú mať hviezdneho hosťa – amerického trubkára Michaela “Patchesa“ Stewarta. Rodák z New Orleans, ktorý spolupracoval s legendami ako Marcus Miller, Al Jarreau, Whitney Houston, Kenny Garret alebo Quincy Jones, sa podieľal na tejto nahrávke, a preto prijal aj pozvanie na krst.

K spojeniu dvoch hudobných svetov došlo zásluhou aprílového koncertu skupiny amerického bubeníka Poogieho Bella, ktorú v hlavnom meste Slovenska sprevádzal jeden z najlepších slovenských basgitaristov Juraj Griglák. Aj on je súčasťou Nikitinovho elitného kvarteta.

Zoskupenie troch generácií slovenského džezu dopĺňajú klavirista Gabriel Jonáš a bubeník Jozef Döme. Zostava, ktorá zaujala už albumom Personal Suite (2012), spoločne nahrala album, ktorý podľa jeho tvorcov znesie tie najprísnejšie džezové kritériá.

Atmosféru nahrávky dopĺňajú ilustrácie talentovanej výtvarníčky Noémi Kolčákovej Szakállovej a fotografie Ley Loviškovej. Album New Winter Stories vychádza v slovenskom vydavateľstve Real Music House. O jeho produkciu sa spoločne s Nikolajom Nikitinom postarali hudobníci Robert Pospiš a Martin Sillay.

Agentúru SITA informoval Róbert Pospiš z vydavateľstva Real Music House.

Nikolaj Nikitin

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Al JarreauJuraj GriglákMarcus MillerNikolaj NikitinRobert PospišWhitney Houston