Nitra doma zdolala Banskú Bystricu, Košice otočili z 0:3

Nitra banska bystrica
Marek Slovák z HK Nitra (v strede) a Michal Hudec (vpravo) z HC '05 iClinic Banská Bystrica počas 28. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 medzi HK Nitra – HC '05 iClinic Banská Bystrica. Nitra, 6. december 2015.

ŽILINA 6. decembra (WebNoviny.sk) – Hráči úradujúceho slovenského hokejového šampióna HC Košice zvíťazili v nedeľňajšom súboji 28. kola Tipsport ligy na ľade Žiliny 4:3. Zverenci trénera Rostislava Čadu využili zaváhanie Zvolena a dostali sa už na 2. mieste tabuľky.

Žilinčanom sa nepodarilo prerušiť víťaznú sedemzápasovú sériu súpera, ktorú Košice predĺžili na osem duelov. Domáci viedli po I. tretine 3:0, ale Košice v druhej čati skorigovali na rozdiel jediného gólu. V záverečných minútach vyrovnal Suja a tri body pre Košice zariadil Jenčík.

MsHK DOXXbet Žilina – HC Košice 3:4 (3:0, 0:2, 0:2)

Góly: 6. Leblanc (Richard Huna, Róbert Huna), 12. Konečný, 17. D. Brejčák (Róbert Huna, Leblanc) – 31. P. Bartoš, 35. Bortňák (Boltun, Šoltés), 59. Suja (Bicek, E. Šedivý), 60. R. Jenčík (Cebák)

Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano – Gajan, Gavalier, 982 divákov

Žilina: T. Tomek – M. Zaťko, D. Brejčák, Š. Novotný, Homer, Kurali, M. Leško, Makovský, Bajaník – Leblanc, Róbert Huna, Richard Huna – Stupka, V. Škoda, Konečný – Drevenák, Ježek, Valášek – E. Švec, Kolena, D. Rehák

Košice: Melicherčík (17. Halász) – Deyl, Cebák, M. Macejko, M. Dudáš, E. Šedivý, B. Pavúk, Šoltés – M. Bartánus, Suja, Bicek – P. Bartoš, T. Hrnka, R. Lelkeš – R. Jenčík, Češík, Hričina – Bortňák, Boltun, Matúš Chovan

Hokejisti Popradu uspeli na ľade Zvolena, keď v 28. kole slovenskej Tipsport ligy zvíťazili u súpera 3:1. „Kamzíkov“ poslal za troma bodmi už 2. min zápasu Andreas Štrauch. O triumfe hostí definitívne rozhodla druhá tretina, ktorú Popradčania vyhrali 2:0. V 30. min skóroval a o tri minúty neskôr Matúš Paločko. „Bryndziari“ síce v 56. min skorigovali, no nestačilo to ani na zdramatizovanie záveru.

Zvolen po prehre klesol na tretiu priečku tabuľky.

HKM Zvolen – HK Poprad 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Góly: 56. R. Puliš (Demiters) – 2. Štrauch (B. Rapáč, L. Paukovček), 30. Bajaruns (Paločko), 33. Paločko (Š. Fabian, Kroták)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Jobbágy, Rovenský, 1187 divákov

Zvolen: S. Baroš (33. Petrík) – Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, Demiters, F. Fekiač – P. Zuzin, Brabenec, Semorád – Škvaridlo, Klhůfek, Obdržálek – J. Jurík, B. Mráz, R. Puliš – J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Poprad: R. Svoboda – Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, Kasík, Malina, Gaborčík, D. Šterbák – Števuliak, Heizer, Bartečko – Paločko, O. Rusnák, Kroták – B. Rapáč, L. Paukovček, Štrauch – Achs, Bajaruns

Hokejisti HK Nitra po nedeľňajšom 28. kole najvyššej slovenskej hokejovej súťaže naďalej vedú ligovú tabuľku, zverenci Antonína Stavjaňu v nedeľu v domácom prostredí zdolali Banskú Bystricu 5:3. Skóre zápasu otvoril v 7. minúte niekdajší topkanonier Nitry Roman Tománek a v 12. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov trinástym presným zásahom v sezóne Tomáš Zigo. Nitra vzápätí skorigovala gólom Stloukala. Zvyšok zápasu prebiehal v réžii domácich hokejistov. Za Nitru vyrovnal na 2:2 Laliberté, neskôr v rozpätí 43 sekúnd skórovali aj Milo a Blackwater. Už na 5:2 zvýšil opäť Laliberté, konečnú podobu výsledku dal v 54. minúte Rosandič

Nitra si pripísala už siedmy triumf za sebou, naposledy prehrala 17. novembra na ľade Piešťan.

HK Nitra – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)

Góly: 13. Stloukal (J. Štefanka), 39. Laliberté (Blackwater), 43. Milo (Macík), 43. Blackwater (Laliberté, M. Slovák), 45. Laliberté (Blackwater, M. Slovák) – 7. R. Tománek (M. Hudec, Sandgren), 12. Zigo (Kytnár, I. Ďatelinka), 54. Rosandič

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Wehrli (Švaj.), Baluška – Kacej, Tvrdoň (všetci SR), 3355 divákov

Nitra: M. Valent – Milam, M. Novák, Ordzovenský, Podhradský, Milo, P. König, Pupák, F. Kuzma – Blackwater, M. Slovák, Laliberté – Kutálek, Stümpel, H. Ručkay – Stloukal, J. Štefanka, Macík – E. Piačka, Bene, Bajtek

Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, Petran, Rosandič, R. Gašpar Jaborník – Majdan, Handzuš, R. Tománek – Lamper, Zigo, Matoušek – Gillies, Kytnár, L. Hvila – Roth, M. Hudec, R. Handlovský

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 28. kola Tipsport Extraligy na ľade Martina 3:2 po predĺžení. Martinčania získali v I. tretine dvojgólové vedenie zásluhou presných zásahov F. Skladaného a Róberta Vargu. Hostia skorigovali v 30. min zásluhou gólu Melicháreka a vyrovnanie zariadil v 45. min obranca Hatala. Druhý bod pre „vojakov“ zariadil v 23. sekunde predĺženia Lukáš Novák. Martin si pripísal šiestu prehru z ostatných siedmich duelov.

MHC Martin – Dukla Trenčín 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)

Góly: 15. F. Skladaný (Galamboš, P. Bačik), 17. R. Varga (M. Kokavec, Matejka) – 30. T. Melichárek (Róbert Petrovický, Koyš), 45. Hatala (D. Hudec, Michal Hlinka), 61. L. Novák (Drgoň)

Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Novák – Bogdaň, Smrek, 1990 divákov

Martin: Dzubina – Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, P. Trávniček, P. Bačik, Jáchym, Pokrivčák, T. Rusina – Kabáč, M. Dírer, Rzavský – Poliaček, Murček, Uhrík – F. Skladaný, Galamboš, Tibor Varga – R. Varga, Jurášek, M. Kokavec

Trenčín: Chábera – Holenda, Richard Pavlikovský, D. Rehák, Hatala, Ryzák, Drgoň, Zaremba, Nechala – Michal Hlinka, R. Dlouhý, D. Hudec – Vozdecký, V. Nemec, L. Novák – T. Melichárek, Róbert Petrovický, Koyš – Berák, J. Švec, J. Gašparovič

Hokejisti Piešťan v nedeľňajšom zápase 28. kola Tipsport ligy zdolali hráčov Skalice 3:2 a pripísali si už tretie víťazstvo v rade. Hostí poslal v 19. min do vedenia Dušan Pašek. Tento skúsený útočník poslal puk do domácej bránky aj v 31. min, no arbitri jeho gól neuznali. Piešťany otočili presnými zásahmi Holoviča v 34. min a Šimíčka v závere druhej časti. Nádej Skalice na body vykresal v 57. min Barák, no o triumfe Piešťan rozhodol 77 sekúnd pred treťou sirénou v presilovej hre Samir Saliji. Skalici naďalej patrí posledné 10. miesto v ligovej tabuľke.

ŠHK 37 Piešťany – HK 36 Skalica 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 34. Holovič (Trefný, J. Ručkay), 40. Šimíček, 59. S. Saliji (Belluš, Kania) – 19. D. Pašek (Mickievics, Opalek), 57. Barák (D. Pašek)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, D. Konc – Stanzel, Matúš, 1046 divákov

Piešťany: Patrik Rybár – Kotaška, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip, Hluch, Trefný – K. Kučera, J. Pardavý ml., J. Šimíček – Tibenský, Holovič, J. Ručkay – S. Saliji, Brancis, Belluš – Tvrdoň, J. Tomčák, Hrehorčák

Skalica: P. Ševela – Reichel, Barák, Opalek, Jan Novák, Polata, Jankovič, Peter Horváth – D. Pašek, Brendl, Mickievics – Korytko, L. Klíma, M. Trenčan – Markulinec, Zálešák, Bezúch – Zukal, Lantoš, Komínek

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po nedeľňajších dueloch 27. kola:

HK Orange 20 20 2 0 1 0 0 17 27:87 8

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Dušan PašekJán NovákMichal HlinkaPatrik RybárRichard HunaRóbert HunaRóbert Petrovický