Nitra v prvom zápase extraligy zdolala dvadsiatku 7:1

Nitra - Orange 20
Jozef Stümpel z HK Nitra (vľavo) a brankár Patrik Romančík z HK Orange SR 20 (v strede) počas predohrávky 1. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra - HK Orange SR 20. Nitra, 13. september 2012. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 13. septembra (WEBNOVINY) – Výsledok predohrávky prvého kola Tipsport extraligy.

HK Nitra – HK Orange 20 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)

Góly: 12. Hrnka (Jokila, T. Chrenko), 29. König (Vosátko, T. Chrenko), 31. M. Kováčik (Stümpel, Ordzovenský), 34. König (Jokila), 51. Stümpel (Vosátko, Ordzovenský), 54. Stümpel (Arvay), 59. T. Chrenko (Podstavek) – 56. Kolena (A. Lipovský)

Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Bachúrik – Šefčík, Výleta, 1674 divákov

Nitra: Žigárdy – König, M. Bača, Vosátko, Ordzovenský, Rais, Trefný, Kuzma, Arvay – Jokila, T. Chrenko, Hrnka – R. Tománek, Stümpel, M. Kováčik – M. Segľa, Hamrák, Mašlonka – Pupák, Bene, Podstavek

Orange 20: A. Nagy (34. Romančík) – Korím, Mikeska, Nechala, Rusina, M. Pospíšil, Z. Tóth, Buri, M. Bednár – Podsedlý, Kolena, B. Mráz – Uhrík, Bíreš, D. Hudec – Boltun, Fujerík, Hinďoš – A. Lipovský, Fekiač, Korytko

I. tretina

Prvá tretina prvého extraligového zápasu v tejto sezóne príliš nenadchla. Domáci sa viac snažili o útočnú aktivitu, no ich snahy narážali na dobre organizovanú obranu mladíkov.

Nitre sa odpor mladých Slovákov podarilo prvýkrát zlomiť v 12. min. Nájazd dvoch na jedného zakončil po výbornej Jokilovej prihrávke Hrnka – 1:0.

Zverenci trénera Bokroša hrali v ďalšom priebehu tri presilové hry, no ani v jednej z nich brankára Nitry Žigárdyho neprekonali.

II. tretina

Úvod, no najmä polovica druhej tretiny patrili Nitre.

Počas prvej presilovky domácich sa k strele bez prípravy dostal obranca König a namieril presne – 2:0.

Tento stav už o dve minúty upravil Kováčik, ktorý využil nedôslednosť obrany hostí a na dvakrát dorazil puk za Nagya.

V 34. min hrala Nitra druhú presilovku a opäť to bol König, ktorého zásluhou ju využila.

Ďalšia presná strela domáceho obrancu, po ktorej bol stav 4:0 pre domácich už vyhnala Nagya z bránky. Jeho náhradník Romančík si do konca druhej tretiny dokázal udržať čisté konto. V 37. min mohli skórovať aj hostia, no puk kotúľajúci sa za Žigárdyho chrbát v poslednom momente zastavil obranca Bača.

III. tretina

V tretej tretine sa domáci dlho nevedeli dostať do výraznejšej šance. V 45. min mohli inkasovať, no to by musel hosťujúci Bíreš zakončiť brejk dvoch proti jednému inak. V polovici tretej tretiny sa presadil aj Jozef Stümpel, ktorý úspešne dorazil Vosátkov pokus.

V 52. min hrali hostia ďalšiu presilovku, no po Chrenkovej šanci v oslabení takmer inkasovali. O dve minúty na to inkasovali mladíci šiesty gól. Stümpel druhýkrát využil nedôslednosť obrany hostí a upravil na 6:0.

Mladíci sa prvého gólu v sezóne dočkali v 56. min.

Milan Kolena bol na konci spolupráce s Lipovským a zblízka prekonal Žigárdyho. Na konečných 7:1 upravil v 59. Chrenko, ktorý zblízka prekonal Romančíka po Podstavkovej prihrávke.

Jozef Stümpel z HK Nitra (vľavo) a Dominik Fujerík z HK Orange SR 20 (vpravo) počas predohrávky 1. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra - HK Orange SR 20. Nitra, 13. september 2012. Foto: SITA/Martin Havran

Tomáš Hrnka z HK Nitra (vpravo) a brankár Adam Nagy z HK Orange SR 20 (v strede) počas predohrávky 1. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra - HK Orange SR 20. Nitra, 13. september 2012. Foto: SITA/Martin Havran
Jarmo Jokila (vpravo) a Tomáš Hrnka (vľavo) z HK Nitra počas predohrávky 1. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra - HK Orange SR 20. Nitra, 13. september 2012. Foto: SITA/Martin Havran
Miroslav Kováčik z HK Nitra (vpravo) a brankár Adam Nagy z HK Orange SR 20 (vľavo) počas predohrávky 1. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra - HK Orange SR 20. Nitra, 13. september 2012. Foto: SITA/Martin Havran
Adrián Lipovský z HK Orange SR 20 (vpravo) počas predohrávky 1. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra - HK Orange SR 20. Nitra, 13. september 2012. Foto: SITA/Martin Havran

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „V ofenzíve sme podali dobrý výkon. Hostia mali niekoľko nebezpečných situácií. Tešíme sa na ďalšie zápasy a na to, keď súťaž naplno vypukne.“

Ernest Bokroš (tréner HK Orange): „Okrem snahy sme neukázali nič v ofenzíve. Nedokázali sme sa presadiť kombinačne a ani v presilovkách. Tých sme mali dosť, no nič sme z toho nevyťažili. V defenzíve sme prepadávali a Nitre stačilo len kombinovať a presne si prihrať. Prvú lekciu máme za sebou. Máme čo zlepšovať.“