Nórsko vs Lotyšsko, MS v hokeji
1
Nórsky hráč Ken Andre Olimb v súboji o puk s Lotyšom Andrisom Dzerinsom počas MS v hokej v Dánsku. 5. máj 2018 Foto: SITA/AP

Nórsko na MS v hokeji 2018 najskôr viedlo, Lotyši však otočili zápas a nakoniec vyhrali

KODAŇ 4. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Lotyšska zvíťazili v Herningu 3:2 po predĺžení nad Nórskom v sobotňajšom stretnutí B-skupiny majstrovstiev sveta v Dánsku. Rozhodujúci gól strelil v prvej minúte predĺženia Rudolfs Balcers. Stretnutie viedol z pozície hlavného rozhodcu slovenský arbiter Jozef Kubuš.

Nóri mali stretnutie dobre rozbehnuté, po prvej tretine viedli 2:0. V 9. min sa presadil Anders Bastiansen a v 12. min ho napodobnil Alexander Bonsaksen. Lotyšov vrátil do zápasu Rudolfs Balcers, ktorý znížil v 26. min.

Raz skórovali Pobalťania aj v tretej tretine, do predĺženia poslal zápas gólom v 51. min Rodrigo Abols. Dva body pre Lotyšov napokon zariadil svojím druhým gólom v stretnutí Balcers, ktorý skóroval 24 sekúnd po začiatku predĺženia.

MS v hokeji 2018 – Dánsko

• sobota:

B-skupina

Nórsko – Lotyšsko 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 9. Bastiansen (Trettenes, Holos), 13. Bonsaksen (Olimb) – 27. Balcers (Sotnieks, Galvins), 52. Abols (Karsums, Redlihs), 61. Balcers (Dzeriňš)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), KUBUŠ (SR) – J. Davis (USA), Vanoosten (Kan.), 8441 divákov

Švajčiari na MS v hokeji 2018 stratili dvojgólové vedenie a Rakúšanov zdolali až po predĺžení Rusko začalo MS v hokeji 2018 jasným víťazstvom 7:0

Prekvapením pre Danka je Šeliga, „ktorý sa tváril ako aktivista“, nie Kiskova strana Aktualizované: Bývalý zamestnanec vo firme v Dubnici nad Váhom zastrelil nadriadeného Stále mi znie v ušiach ohromujúci aplauz fanúšikov, Chára je vďačný a hrdý na Boston Video: Andrej Kiska predstavil svoju stranu Za ľudí, jej priority a tváre (aktualizované) Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne Prečo (ne)cestovať do Iránu? Cestovateľské tipy