Nováčik z Myjavy zdolal v záhoráckom derby Senicu 1:0

Senica - Myjava
Brankár FK Myjava Peter Solnička (v strede) odvracia loptu v zápase 7. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FK Senica a FK Myjava. Senica, 24, august 2012. Foto: SITA/Martin Medňanský

MYJAVA 24. augusta (WEBNOVINY) – Výsledok piatkového zápasu Corgoň ligy Senica – Myjava.

FK Senica – Spartak Myjava 0:1 (0:0)

Gól: 79. Černáček, ŽK: 62. V. Koutný, 90. Wijlaars, 90.+ Brabec – 39. M. Dian, 40. Sládek, 72. Siva, 81. L. Šebek, rozhodovali: Kružliak – T. Somoláni, Vorel, 3945 divákov

Senica: Švenger – Wijlaars, P. Pavlík, Brabec, M. Frýdek ml. (79. Krajčík) – Križko, V. Koutný – Kalabiška, T. Kóňa, J. Černý (57. Jaroslav Diviš) – Blackburn (68. Masaryk)

Myjava: Solnička – Siva, Častulín, Černáček, T. Mrva – Marček – Kukoľ (71. Neoveský), M. Dian (86. P. Ďuriš), Kuračka – Kosík (55. L. Šebek), Sládek

I. polčas

Úvodná štvrťhodina záhoráckeho derby bola oťukávacia, potom bola už herná prevaha na strane Senice, ktorej hráči držali loptu na svojich kopačkách, ale nedokázali sa gólovo presadiť.

V 18. min získal stratenú loptu Kalabiška, po jeho centri zakončoval v páde Blackburn, no Solnička vytlačil loptu na roh.

Myjavčania mali jediný pokus v 21. min, keď lopta po Dianovej strele z diaľky letela nad. Seničania mali viac z hry, hostia sa spoliehali na sporadické brejky.

V 27. min po Kóňovej akcii strieľal Blackburn, ale mieril len do myjavského brankára a po následnej skrumáži obrancovia hostí odkopli loptu na rohový kop. Do tretej šance sa panamský útočník dostal v 35. min, keď mu prihral Pavlík, ale mieril tesne vedľa. Keď sa v 37. min nepresadil ani Kalabiška, polčas sa skončil bez gólov.

II. polčas

V druhom polčase sa hral zaujímavejší futbal pre divákov. Hneď v 47. min mohli ísť Seničania do vedenia. Po centri Frýdka bol sám na „päťke“ Blackburn, ale zle si spracoval loptu.

Na druhej strane narobila Švengerovi problémy strela Sládka. V 56. min mieril po ďalšom Frýdkovom centri Kalabiška vedľa.

Do zakončenia sa dostali aj Myjavčania, v 58. min Marčekov nepríjemný pokus vyrazil brankár Senica na roh.

Výborné publikum na oboch stranách hnalo svojich hráčov k streleniu gólu. K tomu sa dopracovali hostia. V 78. min zostal kapitán Myjavy Černáček po Sládkovom centri zabudnutý v senickom pokutovom území a sám pred Švengerom nezaváhal – 0:1. O vyrovnanie sa potom pokúšali striedajúci Diviš s Masarykom, ale loptu do siete nedostali. V nadstavenom čase dvakrát zazvonila konštrukcia senickej bránky. „Kopaničiari“ si zo Senice odniesli tri body za historické víťazstvo v Corgoň lige.

Zdeněk Psotka (tréner Senice): „Prehra ma veľmi mrzí, pretože sme boli väčšinu zápasu lepším tímom. Najmä v prvom dejstve sme dominovali vo všetkých herných činnostiach. Aj druhý polčas sme začali dobre, keď sa do príležitosti dostal Blackburn. Žiaľ, súper využil situáciu, keď nám za čiarou ležal Frýdek a dal gól. V závere sme hrali vabank. Náš neúspech ma mrzí aj preto, že išlo o derby, na ktoré si našlo cestu veľa divákov.“

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): „Zápas sa mi hodnotí ľahko. Vyhrali sme prvé ligové stretnutie. Napriek tomu však musím povdať, že v prvom polčase sme hrali zle. V kabíne sme si povedali, že sa musíme zlepšiť na lopte, v osobných súbojoch, čo nás zdobilo v predošlých zápasoch. V prvom polčase sme prežili niekoľko nebezpečných situácií, po ktorých Senica mohla ísť do vedenia. Gól sa napokon podarilo streliť šťastnejšiemu mužstvu.“