Nový rok budú vítať aj na Téryho chate, plná bola aj na Vianoce

Téryho chata

POPRAD 27. decembra (WebNoviny.sk) – Na najvyššie položenej vysokohorskej chate vo Vysokých Tatrách – na Téryho chate (2 015 m.n.m.), dostupnej počas zimnej uzávery turistických chodníkov, budú vítať Nový rok plne obsadení.

Nielen na Silvestra však chata praská vo švíkoch. Výhľad do doliny z dvojtisícovej výšky láka desiatky návštevníkov aj v tomto sviatočnom období.

Z chaty je výhľad široko ďaleko

Silvester na najvyššie položenej chate vo Vysokých Tatrách je už tradične vypredaný. Chata síce nedisponuje vysokou kapacitou, no pri dobrej vôli sa tu pomestí do tridsať ľudí.

„Keď je jasno, z chaty je výhľad široko ďaleko – na Poprad, mesto Vysoké Tatry a celú Podtatranskú dolinu, no väčšina ľudí k nám chodí skôr preto, aby sa silvestrovskému ruchu vyhli, uprednostňujú pokoj. Nový rok obyčajne vítame len s prskavkami a ohňostroj si užívame len z diaľky,“ uviedol pre agentúru SITA chatár Peter Michalka.

Stromček vyniesol horský nosič

Téryho chata je otvorená nepretržite počas celého roka. Plná bola aj na Vianoce.

„Podávali sme kapustnicu a rybu so šalátom. Pre hostí sme pripravili aj domáce medovníky a oblátky s medom. Darčeky sa síce nerozdávajú, ale vianočný stromček stojí už od polovice decembra,“ doplnil chatár.

Stromček vyniesol horský nosič. Zdobil ho personál, ale ruku k dielu priložili aj návštevníci chaty. „My sme tu v podstate taká malá rodina, tým, že spolu trávime celé dni,“ uzavrel Michalka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom