O návrhu na rozpustenie Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko bude rozhodovať najvyšší súd

Marian Kotleba
Zľava: Člen ústavnoprávneho výboru NR SR za stranu Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Rastislav Schlosár, poslanec NR SR a predseda strany Marián Kotleba a poslanec NR SR za stranu ĽSNS Milan Uhrík. Foto: SITA/Jakub Julény

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Najvyšší súd SR by mal o návrhu na rozpustenie politickej strany ĽS NS rozhodovať deviateho apríla. Uviedol to v rámci vypočutia kandidátov na ústavných sudcov advokát Radovan Hrádek, ktorý stranu zastupuje.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár podal podnet na zrušenie strany 24. mája 2017. Po vyhodnotení rozsiahlych zadovážených podkladov sa ukázalo, že politická strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko ako extrémistická politická strana s fašistickými tendenciami svojím programom a činnosťou porušuje Ústavu Slovenskej republiky, zákony a medzinárodné zmluvy, odôvodnil svoj postup Čižnár.

Mali by podľa vás rozpustiť Kotlebovu Ľudovú stranu Naše Slovensko?

Podľa názoru prokuratúry je cieľom tejto politickej strany odstránenie súčasného demokratického systému v Slovenskej republike. Generálna prokuratúra dostala vyše 170 podaní s požiadavkou podať Najvyššiemu súdu Slovenskej republiky návrh na rozpustenie politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian Kotleba
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoNS Najvyšší súd SR