Obchod leta v NBA spečatený, Kyrie Irving mení dres

Kyrie Irving
Kyrie Irving (2) v drese Clevelandu Cavaliers. Foto: archívne, SITA/AP.

CLEVELAND 31. augusta (WebNoviny.sk) – Skvelý americký basketbalista Kyrie Irving bude od nastávajúcej sezóny s konečnou platnosťou hrávať v tíme zámorskej profesionálnej ligy (NBA) Boston Celtics.

Klub definitívne uzatvoril transfer po záverečných rokovaniach s jeho predchádzajúcim zamestnávateľom Clevelandom Cavaliers. „Obchod je spečatený,“ uviedli oba kluby vo štvrtkovom vyhlásení.

Najlepšie časy má stále pred sebou

Tímy sa na transakcii dohodli už pred týždňom, ale situáciu skomplikoval fakt, že Isaiah Thomas, ktorý putuje opačným smerom, mal zdravotné problémy s bedrom.

Napokon všetko platí s tým, že za Irvinga dostane Cleveland Celtics v rámci výmeny trojicu hráčov Isaiah Thomas, Jae Crowder, Ante Žižič a v porovnaní s predchádzajúcou dohodou okrem výberu v 1. kole draftu 2018 bude mať takúto možnosť aj 2. kole v roku 2020.

„Príchod 25-ročného hráča s takou úspešnou minulosťou je pre nás veľká ofenzívna zbraň a absolútna vzácnosť. Veríme, že najlepšie basketbalové časy má stále iba pred sebou,“ povedal ešte pred týždňom o angažovaní Irvinga prezident Bostonu Celtics Danny Ainge.

Cleveland a Boston otvoria novú sezónu NBA

Irving je olympijský víťaz z Ria de Janeiro 2016 a tiež majster sveta z roku 2014, v Španielsku sa vtedy stal aj najužitočnejším hráčom turnaja.

Bol aj autorom víťaznej trojbodovej strely v rozhodujúcom siedmom finále play-off NBA 2015/2016 proti Golden State, po ktorom sa mesto Cleveland dočkalo triumfu v niektorom zo štyroch najväčších amerických kolektívnych športov prvýkrát od roku 1964. Cavaliers vtedy šokujúco a historicky premiérovo otočili finále z 1:3 na 4:3 na zápasy.

Iróniou osudu je fakt, že práve Cleveland a Boston sa stretnú v otváracom súboji novej sezóny NBA v nedeľu 17. októbra 2017, čiže Irving sa do Clevelandu vráti prvýkrát ako súper. „Nepochybujem o tom, že tento trejd nám umožní byť lepší ako tím a to počas celej sezóny,“ doplnil na adresu Irvinga šéf Celtics Ainge.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kyrie Irving