Obec Snežnica na Kysuciach plánuje protipovodňovú ochranu

Povodne v Ilave
Voda z topiaceho snehu v okolí Ilavy zaplavila v stredu v podvečerných hodinách niektoré časti mesta. Na mieste zasahovali hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína. Najhoršia situácia bola na Záhumenskej a Kukučínovej ulici, kde voda už pomaly opadla. Ilava, 1. marec 2012. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 26. marca (WEBNOVINY) – Obec Snežnica v okrese Kysucké Nové Mesto plánuje realizovať projekt protipovodňovej ochrany na miestnom potoku.

Predbežná cena stavebných prác, ktoré by mali trvať trinásť mesiacov po uzatvorení zmluvy s budúcim dodávateľom, je 1,53 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z podmienok užšej súťaže vyhlásenej vo Vestníku verejného obstarávania.

Obec chce investíciu financovať z európskych prostriedkov, zo zdrojov ministerstva životného prostredia a z vlastných peňazí v rámci Operačného programu Životné prostredie. Dodávateľa prác plánuje vybrať cez elektronickú akciu.

Záujemcovia môžu požiadať o účasť v tendri do 11. apríla. Obec vyzve k predloženiu ponuky obmedzený okruh najviac desiatich uchádzačov podľa splnenia dvoch kritérií.

Rozhodovať bude celková hodnota a počet zrealizovaných a úspešne ukončených stavebných prác rovnakého alebo podobného zamerania, ktoré boli uskutočnené v rokoch 2007 až 2011 a mali rozpočtový náklad minimálne po 1,5 mil. eur bez DPH.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom