Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spravodlivost sud
Foto: wordpress.com
18. júna 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Obelix od piťovcov je bez viny, najvyšší súd ho oslobodil

BRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) – Rastislav Horváth, prezývaný Obelix, ktorý bol pôvodne označovaný za jedného z piťovcov, je právoplatne oslobodený. Najvyšší súd SR v stredu zamietol odvolanie prokurátora voči verdiktu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z decembra minulého roka. Horvátha nesúdili so skupinou 18 obžalovaných údajných piťovcov, ale v samostatnom konaní. Podľa obžaloby zabezpečoval zbrane a nástražné systémy pre piťovcov.

Potvrdili oslobodenie Horvátha, pôvodne označovaného za piťovca

Podľa najvyššieho súdu nemožno vyčítať napadnutému rozsudku žiadnu chybu v zmysle Trestného poriadku. „Podľa názoru odvolacieho súdu nemôžu pre uznanie viny stačiť len výpovede spolupracujúcich osôb, ktoré nie sú potvrdené aj ďalšími, či už priamymi alebo nepriamymi dôkazmi, ak navyše nie je možné vylúčiť ich účelovosť motivovanou snahou získať miernejší postih oproti ostatným obžalovaným z tej istej trestnej činnosti,“ vyhlásil predseda odvolacieho senátu na verejnom zasadnutí.

Prokurátor v stredu na súde argumentoval, že iný senát Špecializovaného trestného súdu pri konaní s údajnými piťovcami výpovede tej istej dvojice svedkov uznal za dôveryhodné. Sudca po vyhlásení rozhodnutia však povedal, že súd nemôže prihliadať na rozhodnutia iných súdov, kde mohol byť širší rámec dôkazov.

Horváth si verdikt odvolacieho súdu osobne nevypočul

Obžaloba pripisovala Horváthovi dokopy osem skutkov, najmä zabezpečenie zbraní a nástražných systémov pre skupinu piťovcom, ďalej obchod s drogami a jeden prípad údajného útoku na policajta. Horváth si verdikt odvolacieho súdu osobne nevypočul.

V konaní s údajnými piťovcami, kde figuruje 18 obžalovaných, padol prvostupňový rozsudok 26. mája. Štrnástich mužov uznal súd za vinných z rôznych skutkov, padali tresty od jedného roka podmienečne až po 24 rokov väzenia s maximálnym stupňom stráženia. Jurajovi O. alias Piťovi vymerali 18 rokov za mrežami.

Odporúčané články

Advokáta, ktorý obhajuje člena piťovcov, pustili na slobodu Súd poslal Piťa do väzenia na osemnásť rokov

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...