Oblečenie, parfumy a kozmetika potešia mužov i ženy

Vianoce_darčeky
Foto: SITA/AP

S blížiacimi sa Vianocami sa každý z nás čoraz intenzívnejšie zaoberá myšlienkou, čo kúpiť svojim blízkym.

Viete čo patrí podľa prieskumov medzi „najželanejšie“ vianočné darčeky Slovákov a Sloveniek?

Oblečenie

Potešíte ním mužov i ženy. Dajte si však pozor na to, aby ste trafili obľúbený štýl, farbu a veľkosť. Ak si nie ste istí, overte si v predajni, či je možné darček po Vianociach vymeniť alebo vrátiť.

Šperky a hodinky

Rovnako potešia obe pohlavia. Dámam môžete urobiť radosť napríklad súpravami, ktoré obsahujú náušnice, prívesky a náramky, muži sa zase nájdu skôr v kvalitných hodinkách.

Parfumy

Nielen ženy rady pekne voňajú a môžete ich potešiť novým flakónom obľúbenej vône.

Parfum je vhodným darčekom aj pre mužov, ktorí si
šperky _Marchesa
Foto: Marchesa Foto: Marchesa

zakladajú na svojom vzhľade, a neuspokoja sa s vôňou sprchovacieho gélu 3 v 1.

Spodná bielizeň

Muži, ktorí sa rozhodnú kúpiť partnerkám luxusnú spodnú bielizeň, potešia nielen ich, ale aj sami seba, pretože si tak budú môcť vychutnať pohľad na svoju partnerku v sexi „prádielku“.

Módne doplnky

Ženy milujú kabelky a topánky, a nikdy ich nemajú dosť. V tomto prípade je však dôležité dobre poznať ich vkus a veľkosť topánok.

Pánov zase môžete potešiť príručnou kabelkou, pánskou taškou alebo peňaženkou.

Pleťová a dekoratívna kozmetika

O svoj vzhľad sa rovnako starajú ženy i muži, no luxusná pleťová kozmetika je pre nich často v kategórii „keď ušetrím, urobím si radosť“ a po celý rok tak používajú lacnejšie produkty.

Vianoce sú preto príležitosťou, ako svojim blízkym darovať lepšiu starostlivosť.

Športové oblečenie a športové vybavenie

Ak je váš partner športovec, rád chodí behať, hráva futbal alebo hokej s kamarátmi, či len tak cvičieva v posilňovni, môžte ho (alebo ju) potešiť novou výbavou.

Športové oblečenie a vybavenie totiž tiež patrí k drahším artiklom a tak si ich sami nie vždy doprajeme.

Permanentky na šport

KHL_hokej
Foto: Jaroslav Neelov/hclokomotiv

Milovníkov a milovníčky pohybu potešia aj permanentky do posilňovní, plavární, kurzy jogy, tanca a podobne. Pozor ale, aby to vaša polovička nepochopila ako kritiku svojho zovňajšku a odkaz: „rob so sebou niečo“.

Tým pasívnejším zase môžte darovať permanentky alebo vstupenky na zápasy ich obľúbeného športového tímu.

Potreby pre domácich majstrov

Máte doma „kutila“? Potešte ho napríklad novým, kvalitným náradím alebo kufríkom na náradie.

Elektronika, počítače, PC hry

V tejto kategórii máte naozaj nepreberné možnosti, podľa toho, čo ten, koho chcete obdarovať, rád robí alebo práve potrebuje.

Mobilné telefóny, fotoaparáty, videokamery, počítače, herné konzoly, hry atď. pritom patria na Slovensku medzi najčastejšie i najželanejšie darčeky.

Knihy, CD a DVD

Kniha je jednoznačne darček, ktorým nikdy nič nepokazíte, a v prípade, že si neviete rady, pomôže vám vytrhnúť tŕň z päty.

Ako darčeky sú vhodné napríklad aj vzácne alebo zberateľské edície kníh.

Knihy
Foto: Pinterest

Rovnako je to i v prípade CD a DVD. Potešíte albumom obľúbeného interpreta, či filmom alebo sa môžete rozhodnúť darovať CD boxy s kompletnou diskografiou, či filmové kolekcie rôznych hercov, herečiek alebo režisérov.

Vstupenky na koncert

Túži váš partner alebo partnerka po účasti na nejako výnimočnom koncerte? V prípade, že jeho alebo jej obľúbený spevák, speváčka či kapela, smeruje na Slovensko, do Česka prípadne Rakúska, Maďarska alebo Poľska, určite potešia vstupenky na koncert.

Ak to máte na koncert ďaleko, môžte si naplánovať aj výlet.

Romantický zájazd

Mnohí z nás trávia celý rok v práci, niektorí si dokonca nedoprajú ani dovolenku. Skúste teda svojho partnera alebo partnerku potešiť romantickým zájazdom – ak hovorí, že nemá čas na dovolenku, naplánujte si mimo pracovného zhonu aspoň predĺžený víkend, ktorý určite prospeje aj vášmu vzťahu.

Ak aj napriek množstvu nápadov, stále neviete, čo kúpiť, určite by ste sa mali vyhnúť ponožkám, keramike, pomôckam do domácnosti alebo alkoholu. Práve tie totiž označili za najhoršie účastníci a účastníčky predvianočného prieskumu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom