Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Národná banka otvorila svoje brány, prišli tisícky ľudí
Priestory Národnej banky Slovenska si v sobotu prišlo pozrieť rekordných, takmer 5-tisíc návštevníkov. Prezrieť si mohli pracovňu guvernéra, zasadaciu miestnosť vedenia banky, ako aj rokovacie priestory Bankovej rady na 30. poschodí. Najväčší záujem bol o zlatú tehličku, milión eur v rôznych nominálnych hodnotách, o novú 20-eurovú bankovku, zadržané falzifikáty eurových mincí a bankoviek či o zberateľské mince. Veľký záujem zaznamenali aj dve náučné výstavy a prednášku viceguvernéra Jána Tótha. Bratislava, 26. september 2015. Foto: SITA/Robert Tappert
26. septembra 2015 Ekonomika od SITASITA Diskusia()

Obrazom: NBS otvorila dvere, ľudí zaujal milión aj tehlička

BRATISLAVA 26. septembra (WebNoviny.sk) – Priestory Národnej banky Slovenska (NBS) v Bratislave si v sobotu prišlo pozrieť rekordných, takmer 5-tisíc návštevníkov.

Prezrieť si mohli pracovňu guvernéra NBS Jozefa Makúcha, zasadaciu miestnosť vedenia banky, ako aj rokovacie priestory Bankovej rady NBS na 30. poschodí. Na tomto poschodí sa návštevníci mohli fotografovať s panorámou Bratislavy v pozadí.

Veľký záujem bol o dve náučné výstavy

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa NBS Martina Solčányiová, v rámci Dňa otvorených dverí bol najväčší záujem o zlatú tehličku, milión eur v rôznych nominálnych hodnotách, o novú 20-eurovú bankovku, zadržané falzifikáty eurových mincí a bankoviek a aj o zberateľské mince.

Obrazom: Deň otvorených dverí v NBS

Veľký záujem zaznamenali aj dve náučné výstavy NBS – Od koruny k euru a Euro naša mena. Návštevníci sa pýtali na ochranu spotrebiteľov, činnosť Múzea mincí a medailí z Kremnice a archívu NBS, vo veľkom tiež navštevovali stánok Európskej centrálnej banky.

Ohlas zožala i prednáška viceguvernéra Jána Tótha spojená s diskusiou s verejnosťou. Ľudí zaujímalo, kde sú trezory a koľko je v nich peňazí, ako sa bude vyvíjať cena zlata, ale aj témy spojené s budovou NBS a jej činnosťou ako orgánu dohľadu nad finančným trhom. Účastníci prednášky boli zvedaví i na to, ako sa viceguvernér NBS stal viceguvernérom, akú školu študoval a ako vyzerá bežný deň pracovníka NBS.

Deti mohli získať pas

Počas Dňa otvorených dverí ponúkala NBS aj výmenu slovenských korún, ale aj poškodených eurových bankoviek. Najväčší záujem bol o výmenu pamätnej dvojeurovej mince vydanej pri príležitosti 30. výročia vlajky Európskej únie, ktorej si návštevníci vymenili až 2632 kusov.

Deti mohli počas návštevy NBS získať pas detského návštevníka. Do pasu mohli získať šesť pečiatok na tematicky rôzne zameraných stanovištiach, za ktoré následne dostali darčeky.

Ako spomienkový predmet si návštevníci NBS mohli vyraziť svoj vlastný pamätný žetón a odniesť si rôzne publikácie a materiály o Národnej banke Slovenska, o ochrane finančného spotrebiteľa a o našej mene, eure, dodala hovorkyňa NBS.

Odporúčané články

Národná banka hľadá výnimočných študentov, chce ich oceniť Národná banka potvrdila rast ekonomiky, zmeniť sa majú ceny

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...