Obrazom: Poznáme najmocnejšiu celebritu na svete

Americká speváčka Beyoncé
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 1. júla (WEBNOVINY) – Americká speváčka Beyoncé je podľa magazínu Forbes najmocnejšou celebritou na svete. Rebríček zostavili na základe viacerých faktorov, medzi ktorými sú aj zárobky známych osobností, ich výskyt v televízii, rozhlase a tlači, ale aj v sociálnych médiách ako Facebook, Twitter či YouTube.

Tridsaťdvaročná rodáčka z texaského Houstonu zarobila od 1. júna 2013 do 1. júna 2014 115 miliónov dolárov (v prepočte približne 84,2 milióna eur). Speváčke k tejto sume pomohol album Beyoncé (2013), z ktorého pochádza aj platinový hit Drunk in Love (feat. Jay-Z). Ďalej tiež The Mrs. Carter Show World Tour, ale aj podnikateľské aktivity v módnom priemysle, či predaj voňaviek.

Najmocnejšie celebrity sveta podľa magazínu Forbes

Speváčka je v súčasnosti na ďalšom turné, počas ktorého s ňou vystupuje manžel, rapper Jay-Z. Do rebríčka 100 najmocnejších celebrít sa pritom dostal aj 44-ročný rodák z newyorského Brooklynu. Skončil na šiestom mieste, pričom za dané obdobie si polepšil sumou 60 miliónov dolárov (približne 43,9 milióna eur).

Na druhej priečke skončil basketbalista LeBron James, a to s čiastkou 72 miliónov dolárov (približne 52,7 milióna eur). Tretie miesto obsadil rapper a producent Dr. Dre, ktorý vlani zarobil najviac. Na konto si pripísal 620 miliónov dolárov (približne 453,9 milióna eur).

Minuloročná víťazka, mediálna magnátka a televízna moderátorka Oprah Winfrey klesla na štvrtú priečku. V top 10 nasledujú moderátorka Ellen DeGeneres, spomínaný Jay-Z, boxer Floyd Mayweather, speváčka Rihanna, jej kolegyňa Katy Perry a napokon herec Robert Downey Jr.

Nováčikmi v rebríčku sú napríklad interpreti ako Bruno Mars (13. miesto), One Direction (28) alebo Pharrell Williams (38), či herci Bradley Cooper (48), Matthew McConaughey (52) alebo Vin Diesel (66). Zo zoznamu tento rok vypadli napríklad Madonna, Coldplay, David Beckham, Tom Cruise, Donald Trump či Alec Baldwin.

Top 10 najmocnejších celebrít podľa magazínu Forbes a ich zárobky od 1. júna 2013 do 1. júna 2014:

1. Beyoncé – 115 miliónov dolárov

2. LeBron James – 72 miliónov dolárov

3. Dr. Dre – 620 miliónov dolárov

4. Oprah Winfrey – 82 miliónov dolárov

5. Ellen DeGeneres – 70 miliónov dolárov

6. Jay-Z – 60 miliónov dolárov

7. Floyd Mayweather – 105 miliónov dolárov

8. Rihanna – 48 miliónov dolárov

9. Katy Perry – 40 miliónov dolárov

10. Robert Downey Jr. – 75 miliónov dolárov

Informácie pochádzajú z webstránky www.forbes.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alec BaldwinBeyoncéBradley CooperBruno MarsDavid BeckhamDonald TrumpDr. DreEllen DeGeneresFloyd MayweatherKaty PerryLeBron JamesMatthew McConaugheyOprah WinfreyPharrell WilliamsRobert Downey Jr.Tom CruiseVin Diesel
Firmy a inštitúcie Forbes