Obrazom: Sagan bude mať na Tour de France nový bicykel

Peter Sagan bude mať na Tour de France nový bicykel
Najväčšou devízou nového Saganovho bicykla je vysoko aerodynamický vzhľad, vnútorne vedené káble a lepšia ovládateľnosť. Vyostrenie jeho kriviek prešlo aerodynamickým tunelom v kalifornskom Morgan Hill a Petrovi Saganovi bude slúžiť na rovinaté etapy so šprintérskym finišom. Samozrejme, najpodstatnejšia je vyššia rýchlosť. Podľa amerických výrobcov dokáže nový Specialized v porovnaní so svojím predchodcom Tarmac SL4 získať na 40 kilometrov trasy viac ako 120 sekúnd. Foto: Facebook.com/tinkoffsport

BRATISLAVA 24. júna (WEBNOVINY) – Dve víťazné etapy na nedávnych pretekoch Okolo Švajčiarska absolvoval slovenský cyklista Peter Sagan už na vylepšenom bicykli značky Specialized. S modelom S-Works Venge ViAS sa Sagan predstaví aj na nadchádzajúcej Tour de France.

Najprestížnejšie cyklistické podujatie sezóny sa začne 4. júla v holandskom Utrechte a skončí sa 26. júla v Paríži. A Sagan nie je bez šance na ďalšie víťazné etapové koncovky.

Obrazom: Nový bicykel Petra Sagana

Aerodynamický vzhľad a lepšia ovládateľnosť

Najväčšou devízou nového Saganovho bicykla je vysoko aerodynamický vzhľad, vnútorne vedené káble a lepšia ovládateľnosť. Vyostrenie jeho kriviek prešlo aerodynamickým tunelom v kalifornskom Morgan Hill a Petrovi Saganovi bude slúžiť na rovinaté etapy so šprintérskym finišom.

Samozrejme, najpodstatnejšia je vyššia rýchlosť. Podľa amerických výrobcov dokáže nový Specialized v porovnaní so svojím predchodcom Tarmac SL4 získať na 40 kilometrov trasy viac ako 120 sekúnd. „Všetko je to o rýchlosti. Pre nás bolo najväčšou výzvou vyvinúť rýchlejší bicykel, ako bol náš doteraz najrýchlejší časovkársky,“ uviedol na serveri road.cc špecialista na výskum a vývoj vo firme Specialized Chris You.

Sagan na ňom už zvíťazil

Okrem Petra Sagana by si mal nový model Specialized na Tour de France vyskúšať aj britský šprintér vo farbách Etixx Quick-Step Mark Cavendish.

„Teším sa z toho, že Tour budem jazdiť na novom bicykli. Prvýkrát som šiel na ňom na pretekoch Okolo Švajčiarska. Samozrejme, čísla sú dôležité, ale to je práca pre mechanikov. Pre mňa je najdôležitejším momentom, keď si naň sadnem. Ako sa na ňom budem cítiť a bude to víťazný bicykel? Vyzerá výborne a už sa mi podarilo na ňom zvíťaziť, preto je skvelé, že ho budem mať aj na Tour,“ vyhlásil Peter Sagan na svojom facebookovom profile.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mark CavendishPeter Sagan