Obrazom: V Prahe sa vykoľajil vlak, nádražie museli uzavrieť

V Prahe sa vykoľajil vlak, zranili sa tri osoby
Osobný vlak smerujúci z mesta Český Brod pri zastavovaní nedobrzdil, prerazil zábranu a vyšiel na nástupište, pričom sa vykoľajili dva vozne. Pri incidente sa zranili traja ľudia. Škody vyčíslili na 4,2 milióna korún. Foto: Drážní inspekce

PRAHA 15. júla (WEBNOVINY) – Masarykovo nádražie v českej metropole Praha uzavreli v dôsledku nočného vykoľajenia sa osobného vlaku. Desiatky spojov preto musia byť vypravované z iných pražských železničných staníc, napísal v stredu spravodajský server iDNES.cz.

Obmedzenie by podľa Českých dráh (ČD) malo trvať počas celého dopoludnia. Pri incidente sa zranili traja ľudia. Škody vyčíslili na 4,2 milióna korún.

Obrazom: V Prahe sa vykoľajil osobný vlak

Príčinu nehody stále zisťujú

Nehoda sa stala pred polnocou. Vlak smerujúci z mesta Český Brod pri zastavovaní nedobrzdil, prerazil zábranu a vyšiel na nástupište, pričom sa vykoľajili dva vozne. „Príčinu stále zisťujeme,“ uviedol hovorca Železničnej inšpekcie Martin Drápal.

Ľudia môžu na iné pražské nádražia cestovať mestskou hromadnou dopravou, keďže dopravný podnik im uzná platný lístok ČD.

V Prahe sa vykoľajil vlak, zranili sa tri osoby
Foto: Drážní inspekce

Stanica bude uzavretá celé dopoludnie

Podľa internetovej stránky ČD má byť stanica uzavretá do 12.15 h. „Budeme to priebežne spresňovať, ale dá sa predpokladať, že v priebehu celého dopoludnia zostane Masarykovo nádražie uzavreté. Odstraňovanie nehody bude zložitejšie,“ uviedol pre iDNES.cz hovorca ČD Radek Joklík.

„Naše posádky na mieste ošetrili tri osoby. Dve utrpeli len ľahké zranenia, pomliaždeniny a povrchové tržné rany. Tretí zranený bol s úrazom dolných končatín prevezený do nemocnice,“ uviedla pre iDNES.cz hovorkyňa pražskej záchrannej služby Jiřina Ernestová.

V Prahe sa vykoľajil vlak, zranili sa tri osoby
Foto: Drážní inspekce

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom