Oskar Dobrovodský kandiduje na bratislavského župana

Oskar Dobrovodský
Kandidát na bratislavského župana Oskar Dobrovodský Foto: facebook.com

BRATISLAVA 23. septembra (WEBNOVINY) – Na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja bude kandidovať aj Oskar Dobrovodský z Malaciek, ktorý je známy svojimi nezhodami s neprispôsobivými susedmi.

Bude kandidátom strany Národ a Spravodlivosť – naša strana. Agentúru SITA o tom informoval ústredný tajomník strany Matej Martovič.

„Ak chceme, aby sa niečo v politike zmenilo, do politiky musia prísť noví a hlavne normálni ľudia,“ tvrdí predsedníčka strany Anna Belousovová. Dobrovodského postavili ako kandidáta preto, lebo je podľa strany živým príkladom toho, ako politici nedokážu zmeniť systém tak, aby fungoval pre slušných ľudí.

„Kandidujem za normálnych ľudí, nie ako ostatní kandidáti, ktorí sedia na viacerých stoličkách a slúžia finančným skupinám,“ uviedol Dobrovodský.

S problémami išiel za Frešom

Podľa jeho slov ho zarazilo, keď sa dozvedel, že za predsedníčku BSK kandiduje Monika Flašíková-Beňová.„Nazvala mnohých dôchodcov a iných ľudí na mojom Proteste za základné ľudské pravá, za právo na dôstojný život hajzlami, fašistami a mňa hanbou slovenského národa,“ povedal Dobrovodský.

Súčasného predsedu kraja Pavla Freša podľa vlastných slov kontaktoval pre svoje problémy ako prvého politika.„Bol prvý politik, ktorého som na pôde MsÚ Malacky v prítomnosti približne 40 občanov požiadal, aby ako župan BSK zariadil, aby sa zákony dodržiavali aj na Družstevnej ulici. K žiadosti som mu dal podklady, dôkazový materiál, videozáznamy, fotografie a povedal, že to zariadi. No bohužiaľ, po tri a pol roku mi na svojej facebookovej stránke oznámil, že žiadne podklady som mu nedal, so mnou sa nestretol, vymazal moje komentáre a mňa zablokoval. Rovnako ako aj pani europoslankyňa,“ hovorí Dobrovodský.

Niekoľkoročné nezhody

Medzi rodinou Dobrovodských a ich susedmi trvajú nezhody už niekoľko rokov. Podľa Dobrovodských sa im ich susedia vyhrážajú a nadávajú im.

Trápi ich hluk, ale aj nehygienické správanie a drobné krádeže zo strany neprispôsobivej rodiny. Jednému mužovi sa údajne vyhrážali smrťou. Okrem toho si problémová rodina na cudzom pozemku postavila tri čierne stavby.

Jednu čiernu stavbu už stavebný úrad nechal zbúrať. Malacky v súvislosti s problémovou rodinou dvakrát navštívil aj bývalý minister vnútra Daniel Lipšic.

Kandidatúru na post predsedu BSK v jesenných voľbách ohlásili zatiaľ Pavol Frešo (SDKÚ-DS s podporou KDH, Most-Híd, SMK, SaS, OKS a Stranou zelených), Monika Flašíková Beňová (Smer-SD), Daniel Krajcer (NOVA) a Jaroslav Paška (SNS).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna BelousovováDaniel KrajcerDaniel LipšicJaroslav PaškaMonika BeňováOskar DobrovodskýPavol Frešo