Osobitne prenajaté lietadlá či povinná karanténa. Australian Open čakajú prísne opatrenia

Gilles Muller
Foto: SITA/AP.

Definitíva ohľadne začiatku úvodného grandslamového turnaja tenisovej sezóny Australian Open zatiaľ stále nepadla. Organizátori však už teraz môžu potvrdiť, že podujatie u „protinožcov“ sa uskutoční za prísnych hygienických opatrení.

Stravu budú nosiť do izieb

Podľa austrálskych médií, ktoré citoval aj poľský web sport.pl, by sa turnaj mal začať 8. februára, čo je o tri týždne neskôr v porovnaní s tradičným plánom.

Všetci tenisti by mali prísť do Melbourne 15. a 16. januára osobitne prenajatými lietadlami. Hráči a ich tímy budú musieť po príchode absolvovať dvojtýždňovú karanténu v hoteli, ktorý nebudú môcť opustiť. Stravu budú všetkým nosiť do izieb.

Ak bude u športovca hneď prvý test na koronavírus s negatívnym výsledkom, bude môcť od druhého dňa karantény využívať zariadenia v Melbourne Parku.

Maximálne päť hodín tréningu

Hráči sa budú môcť v priebehu dňa venovať tréningovému procesu maximálne počas piatich hodín, z toho maximálne dve hodiny budú môcť stráviť na kurte. Zvyšný čas môžu „minúť“ v posilňovni alebo v rámci regenerácie.

Tenisti pred začiatkom turnaja podstúpia niekoľko testovaní. Po podstúpení dvojtýždňovej karantény sa následne budú môcť voľne pohybovať po Melbourne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom