Pád talianskej lanovky prežil len 5-ročný chlapec, pri nešťastí prišiel o rodičov i brata

Italy Cable Car Deaths
Kabínka spadla v nedeľu neďaleko vrcholu hory Mottarone v Piemonte. Foto: SITA/AP

Taliansky minister dopravy Enrico Giovannini v pondelok sľúbil vyšetrenie príčiny nedeľňajšieho pádu lanovkovej kabínky v severnom Taliansku, pri ktorom zahynulo 14 ľudí. Kabínka spadla neďaleko vrcholu hory Mottarone v Piemonte, ktorý lanovka spája s mestom Stresa.

Starostka mesta Marcella Severino uviedla, že sa zrejme pretrhlo lano, kabínka sa rozkývala, narazila do podperového stožiara a dopadla na zem. V tej chvíli sa kabínka niekoľkokrát prevrátila a narazila do stromov. Podľa Severino niektoré obete pri incidente vypadli von.

Ako jediný túto katastrofu prežil 5-ročný izraelský chlapec žijúci v Taliansku, ktorého hospitalizovali v Turíne s početnými zlomeninami. Pri nešťastí však prišiel o oboch rodičov, dvoch starých rodičov i mladšieho brata. Hovorca talianskej horskej záchrannej služby Walter Milan povedal, že v čase nešťastia bola kabínka vysoko nad zemou.

Ako tiež podotkol, lanovku v roku 2016 zrenovovali, v roku 2017 prešla kompletnou kontrolou údržby a len nedávno ju po pandemických lockdownoch znovu otvorili. Mottarone, ktorá sa týči nad jazerom Maggiore, dosahuje výšku 1491 metrov nad morom. Na hore sa nachádza malý zábavný park Alpyland a v oblasti sa tiež nachádzajú cyklotrasy a turistické chodníky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom