Parlament opäť nebude mať deň otvorených dverí

Parlament otvoril svoje brány verejnosti
Nadpis na budove Národnej rady SR počas Dňa otvorených dverí Národnej rady SR pri príležitosti štátneho sviatku Deň Ústavy SR. Bratislava, 1. september 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 21 . augusta (WebNoviny.sk) – Tradičný Deň otvorených dverí (DOD) v NR SR tento rok nebude. Toto podujatie organizoval parlament spravidla na Deň Ústavy SR, teda 1. septembra.

Dôvodom, prečo nebude, je slovenské predsedníctvo v EÚ. „DOD tento rok nebude, pretože už 2. septembra sa uskutoční veľké podujatie v rámci predsedníctva a nie je možné organizačne a kapacitne zastrešiť obe akcie, ktoré by sa konali v takej krátkej následnosti,“ povedala pre agentúru SITA Zuzana Čižmáriková z Kancelárie Národnej rady SR. Podľa nej sa však uvažuje sa o náhradnom termíne, ktorý by mohol byť aj na Deň detí 2017. „Zatiaľ je to však v medziach plánovania a nebol určený konkrétny termín,“ dodala.

DOD v NR SR nebol ani pred dvoma rokmi. Vtedy však z iných príčin. Vtedajší predseda parlamentu Pavol Paška ho zrušil. Kancelária Národnej rady SR to vysvetlila výzvou ministra financií Petra Kažimíra o nutnosti ušetriť v Kancelárii NR SR cca 800 000 eur.

Počas DOD bol pre návštevníkov pripravený kultúrny a aj športový program. Pozrieť si mohli priestory, kde sa bežne v rámci organizovaných prehliadok nedostanú. Takými sú napríklad trakt predsedu parlamentu s gremiálnou miestnosťou, v ktorej zástupcovia poslaneckých klubov rozhodujú o priebehu každej schôdze, alebo Kožený salón, kde predseda parlamentu usporadúva tlačové konferencie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Paška
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky