Paul McCartney vydá album s coververziami

McCartney
Paul McCartney Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 18. mája (WEBNOVINY) – Anglický hudobník a bývalý člen liverpoolskej kapely The Beatles Paul McCartney vydá začiatkom budúceho roka album s coververziami. Ako uviedol pre časopis Rolling Stone, skladby nahrával v Los Angeles a pochádzajú podľa neho z „predrockového“ obdobia. „Je to štýl hudby môjho otca. Niečo takéto som chcel urobiť už od čias The Beatles,“ uviedol 68-ročný hudobník s tým, že sa ale rozhodol počkať po tom, ako sa do podobného projektu pustil Rod Stewart. „Povedal som si ‚Musím počkať, aby to nevyzeralo, že sa snažím kopírovať Roda‘,“ vysvetlil.

Na albume, ktorý zatiaľ nemá názov, sa objaví aj niekoľko piesní s džezovou speváčkou Dianou Krall. „Sú to piesne, ktoré jednoducho zbožňujem. Ide o hudbu na cestu z práce domov. Zapnete si ju a dáte si pohár vína,“ prezradil o obsahu pripravovanej nahrávky.

McCartney tiež prezradil, že plánuje nahrať aj „tvrdý rockový album“, ku ktorému ho inšpirovala novinka skupiny Foo Fighters s názvom Wasting Light. „Znie to dosť šialene, ale práve preto to pôsobí sviežo. Milujem, keď dostanete bláznivý nápad a idete za tým. Jeden nikdy nevie, môžem odbehnúť do garáže a urobiť takýto album,“ uzavrel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Paul McCartneyRod Stewart