Pčolinský označil výjazdové rokovanie vlády za marketing, ľuďom chcú zapchať ústa a hodia im omrvinky

Peter Pčolinský
Poslanec Peter Pčolinský (Sme rodina). Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 2. mája (WebNoviny.sk) – Tohtotýždňové výjazdové rokovanie vlády vo Vranove nad Topľou a v Trebišove je podľa podpredsedu poslaneckého klubu hnutia Sme rodina Petra Pčolinského len marketingová akcia.

Ide o malé položky

Ako povedal v stredu pre agentúru SITA, podľa schváleného programu vláda uvoľní jeden milión eur, ktorý sa prerozdelí medzi obce v okrese Vranov nad Topľou.

„Podľa návrhu vládneho materiálu pôjde o niekoľko tisíc eur pre jednotlivé obce, ktoré použijú na výmenu okien, opravu strechy či novú fasádu. Takéto opravy v týchto sumách bežne vykonávajú obce z vlastného rozpočtu, nakoľko ide o malé položky,“ upozornil Pčolinský.

Vlada chce podľa Pčolinského týmto gestom zapchať ústa obyvateľom okresu a hodí im omrvinky. „Namiesto riešenia skutočných problémov okresu a systémových opatrení na zlepšenie života ľudí, sme opäť svedkami len marketingovej akcie,“ povedal Pčolinský s tým, že na rokovaní vlády vo Vranove sa tiež zúčastnia aj mnohí funkcionári a členovia strán Smer-SD a SNS, ktorí sú spoluzodpovední za fakt, že Vranov nad Topľou patrí medzi najchudobnejšie regióny v SR.

Vyčlenené prostriedky

Vláda pod vedením premiéra Petra Pellegriniho bude vo štvrtok a v piatok rokovať vo Vranove nad Topľou a v Trebišove. V oboch prípadoch má kabinet na programe akčné plány rozvoja okresov na východe Slovenska.

Vo Vranove nad Topľou plánuje Pellegrini na projekty vyčleniť zo zdrojov kapitoly Všeobecná pokladničná správa milión eur, v Trebišove to má byť milión eur na projekty z okresu a na dva projekty cestnej infraštruktúry pre obce Chľaba a Radvaň nad Dunajom 214 476 eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter PčolinskýPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Sme rodina - Boris KollárVláda SR