Pčolinský už nie je riaditeľom SIS a svedkov neovplyvní, Kollár preto dôvody na jeho väzbu nevidí

Boris Kollár
Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina). Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Hnutie Sme rodina nerozumie tomu, ako môže byť dôvodom na väzbu bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského pokračovanie v trestnej činnosti. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa predsedu Národnej rady SR (NR SR) Borisa Kollára (Sme rodina) Michaela Jurcová. Hnutie ani jeho predseda si nevedia vysvetliť, ako by mohol Pčolinský pokračovať v trestnej činnosti po tom, ako sa vzdal funkcie riaditeľa SIS.

„Hnutie Sme rodina nateraz rešpektuje rozhodnutie sudcu. Avšak nerozumieme tomu, ako môže byť človek obvinený iba na základe výpovede dvoch kajúcnikov bez akýchkoľvek listinných dôkazov. A nerozumieme ani tomu, ako môže byť dôvodom na väzbu pokračovanie v trestnej činnosti a ovplyvňovanie svedkov, keď sa vzdal funkcie riaditeľa SIS a celý údajný skutok súvisí s prácou SIS,“ priblížila Jurcová.

Členovia Sme rodina si preto plánujú počkať na písomné odôvodnenie rozhodnutia a zároveň aj na stanovisko právnej zástupkyne Vladimíra Pčolinského Evy Mišíkovej.

Bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského zadržala Národná kriminálna agentúra 11. marca. Dôvodom bolo podozrenie z korupcie. Prezidentka Zuzana Čaputová ho následne dočasne postavila mimo službu. V nedeľu 14. marca obvinený oznámil, že sa vzdáva funkcie riaditeľa SIS. V rovnaký deň Špecializovaný trestný súd rozhodol, že Vladimír Pčolinský bude stíhaný vo väzbe.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárMichaela JurcováVladimír PčolinskýZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraSIS Slovenská informačná službaŠpecializovaný trestný súd SR