Pentagon povolal späť zamestnancov z nútenej dovolenky

Pentagon
Pentagon Foto: cyberpunkreview.com

WASHINGTON 6. októbra (WEBNOVINY) – Americké ministerstvo obrany povolalo späť väčšinu svojich asi 400-tisíc civilných zamestnancov. V sobotu vo Washingtone to oznámil minister obrany Chuck Hagel.

Rozhodnutie je podľa jeho slov založené na interpretácii zákona o platoch pre zamestnancov armády, ktorý prezident Barack Obama podpísal krátko pred uzavretím časti štátnych inštitúcií.

Zamestnanci Pentagonu by mali dostať viac informácií od svojich nadriadených ešte tento víkend, uviedol Hagel.

Od utorka si muselo prvýkrát za 17 rokov vziať v USA neplatené voľno takmer milión amerických federálnych zamestnancov. Činnosť štátnych úradov totiž pozastavil spor medzi Obamom a republikánmi.

Tí svoju podporu americkému rozpočtu na nový finančný rok, ktorý sa začal 1. októbra, podmienili zmenami v plánovanej reforme zdravotného poistenia, ktoré však prezident a poslanci Demokratickej strany odmietajú. Bez dosiahnutia konsenzu a prijatia nového rozpočtu je krajina oficiálne bez finančných zdrojov na vyplácanie zamestnancov federálnych úradov a vládnych inštitúcií, ktoré tak zostávajú zatvorené. Štát sa preto obmedzil iba na financovanie základných funkcií, akými sú obrana a bezpečnosť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaChuck Hagel