Peter Sagan na Strade Bianche skončil na 26. mieste

Peter sagan

SIENA 3. marca (WEBNOVINY) – Cyklista Peter Sagan obsadil na sobotňajších pretekoch Strade Bianche v Toskánsku 26. miesto. Jazdec tímu Liquigas-Cannondale zaostal za víťazným Fabianom Cancellarom zo Švajčiarska o 7:50 min.

Viacnásobný majster sveta v časovke sa presadil o 42 sekúnd pred dvojicou Maxim Iglinskij, Oscar Gatto. „Chcel som víťazstvo už na viacerých predchádzajúcich pretekoch, ale nikdy mi to nevyšlo. Je skvelé opäť vyhrať,“ povedal v cieli Cancellara.

„Bol som zvedavý, pretože to bola moja premiéra na spomínanom podujatí. Sú to náročné preteky, na cestách boli prašné úseky, ale cítil som sa v pohode. Žiaľ, prilepila sa mi smola na päty. Na 80. kilometri som spadol, ale nebolo to nič vážne. Mám len trochu odretý lakeť. Samozrejme, že som musel dobiehať pelotón. A napokon asi 60 kilometrov pred cieľom som dostal defekt. Kolega z tímu Caruso mi rýchlo dal jeho koleso, aby som pokračoval. Mal som stratu a znova som musel dobiehať celý pelotón. Lenže medzi tým sa hlavná skupina roztrhla, takže som zostal už v druhom balíku, ktorý už nevyvíjal úsilie, pretože vpredu mal každý svojho jazdca. Po pretekoch sa presúvame do dejiska ďalšieho veľkého podujatia pod názvom Tirreno-Adriatico,“ skonštatoval žilinský odchovanec Peter Sagan.

Výsledky:

Strade Bianche (Gaiole – Siena, 190 km): 1. Fabian Cancellara (Švaj.) RadioShack-Nissan 4:44:59 h, 2. Maxim Iglinskij (Kaz.) Astana, 3. Oscar Gatto (Tal.) Farnese Vini – Selle Italia obaja +42, 4. Alessandro Ballan (Tal.) BMC Racing +46, 5. Greg Van Avermaet (Belg.) BMC Racing +48, 6. Roman Kreuziger (ČR) Astana +1:03 min, … 26. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +7:50