Petra Vlhová by chcela „parťáka“ pre svojho sobíka Igora a dúfa, že zima čoskoro príde

Petra Vlhová
Petra Vlhová dostala po víťzstve v slamome Svetového pohára v Levi ako darček aj živého sobíka. Levi, 11. november 2017. Foto: SITA/AP.

LEVI 16. novembra (WebNoviny.sk) – Takto pred rokom a pár dňami sa tešila Petra Vlhová v Levi z víťazného vstupu do sezóny, keď triumfovala v úvodnom slalome Svetového pohára.

Napokon to ambiciózna Liptáčka dotiahla v bojoch o krištáľové glóbusy až na celkovú piatu priečku a štvrtú v slalome, pričom sezónne pódium jej ušlo len o máličko vo finálových pretekoch v Aare.

Sústredí sa na slalomový začiatok

„Minulá sezóna rovnako ako prvé nevydarené preteky v obrovskom slalome v Söldene sú už za mnou. Teraz sa sústredím na slalomový začiatok v Levi. Dva týždne mi tu ubehli veľmi rýchlo. Stále som v pohybe a niečo robím. Mali sme dobré tréningy, pripravila som sa dobre. Už len nejaké 2-3 jazdy na udržanie a ideme na to,“ uviedla Petra Vlhová do mikrofónu RTVS dva dni pred sobotňajšími pretekmi.

Po príchode z ľadovca v Söldene, kde nedošla do cieľa druhého kola, sa 23-ročná členka užšej slalomovej špičky na pár dní ukázala doma v Liptove. Tam absolvovala kondičné tréningy. Potom už zamierila na sever Európy za fínsky polárny kruh, kde práve nevládne typicky zimné počasie.„Je to tu čudné bez snehu, ale všade v Európe je teplo, nie je to ideálne na november. Treba sa s tým vyrovnať, ale dúfam, že zima čoskoro príde,“ podotkla Vlhová, zverenkyňa talianskeho trénera Livia Magoniho.

Víťazka v Levi dostáva sobíka

Milým sprievodným javom jej vlaňajšieho triumfu v Levi nad kompletnou konkurenciou na čele s Mikaelou Shiffrinovou bol živý darček v podobe sobíka.

Práve tento zvierací symbol európskeho severu sa odovzdáva víťazke slalomu v Levi. Tá si ho formálne prevezme a potom ho nechá v opatere Fínov. Slovenka si nenechala ujsť príležitosť stretnúť sa po roku so sobom, ktorého pomenovala po otcovi Igor.

„Písala som dopredu, že ho chcem ísť pozrieť. Bolo to veľmi príjemné. Sobíky sú milé zvieratá a najmä ten môj. Samozrejme, chcela by som, aby dostal ´parťáka´, ale to sa všetko uvidí až v sobotu,“ doplnila Vlhová pre RTVS v dejisku pretekov.

Úvodný ženský slalom sezóny SP 2018/2019 v Levi sa uskutoční v sobotu 17. novembra. Prvé kolo bude mať začiatok o 10.15 h SEČ, druhé kolo s tridsiatkou najlepších o 13.15 h. Slalomu bude predchádzať piatkové večerné žrebovanie súťažných čísel. Vlhová figuruje v elitnej nasadzovacej skupine 1-7.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Livio MagoniMikaela ShiffrinováPetra Vlhová