Petra Vlhová v zjazde vo Val d'Isére stratila na víťazku vyše dve sekundy (video)

Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas tréningu na zjazd Svetového pohára vo francúzskom Val d'Isere. Val d'Isere, 17. december 2020. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 18. decembra 14:53

Vo francúzskom Val d’Isére sa v piatok išiel prvý zjazd Svetového pohára v sezóne 2020/2021. Na štarte nechýbala ani slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ktorá sa na trať „spustila“ ako 14. v poradí na víťaznú Corinne Suterovú zo Švajčiarska stratila vyše dve sekundy a skončila na 26. mieste.

Nespokojná Vlhová

Na čele Svetového pohára Vlhová zvýšila na 150 bodov náskok pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Tretia je Talianka Marta Bassinová, ktorá sa vďaka 16. miestu v zjazde priblížila na dva body Shiffrinovej.

„Nie som spokojná. Výrazná chyba tam nebola, len som bola pomalá rovnako ako na tréningoch. Snažila som sa jazdiť tak ako mi tréner povedal, ale takto to zatiaľ je… Pauza bola dlhá a chýbajú mi kilometre v tréningu,“ uviedla Vlhová pre RTVS.

Viacero lyžiarok spadlo

V istom úseku trate viacero pretekárok nedokázalo korigovať rýchlosť v spojitosti so zatočením do najbližšej bránky a skončili v ochrannej sieti. Takto sa s pretekmi predčasne rozlúčili obhajkyňa veľkého glóbusu Talianka Federica Brignoneová, Rakúšanka Nicole Schmidhoferová či Švajčiarka Joana Hählenová.

„Aj ja som mala rešpekt z toho úseku. Snažila som sa sústrediť sama na seba a zostať v pretekovom móde. Je to trochu náročný zjazd, mám ešte problém púšťať lyže na rozdiel od pretekárok, ktoré to viac trénujú. Trať bola aj trochu rozbitá a v spomenutom úseku to bolo odklonené a bolo tam treba točiť. Stačilo malé zaváhanie a pretekárky skončili v sieti. Pre mňa to bol dnes svojím spôsobom ťažší zjazd ako v Garmisch-Partenkirchene, o ktorom sa hovorí, že je to najťažšia zjazdárska trať. Zatiaľ nemám rýchlosť, lebo nemám natrénované,“ zhodnotila Vlhová.

V seriáli Svetového pohára sa v sezóne 2020/2021 doteraz konali len súťaže v obrovskom slalome, slalome a paralelnom obrovskom slalome. Rýchlostné disciplíny sa idú prvýkrát, keď v úvode decembra počasie spôsobilo zrušenie dvoch superobrovských slalomov vo švajčiarskom St. Moritzi. Druhý zjazd žien sa vo Val d’Isére ide v sobotu v rovnakom čase od 10.30 a v nedeľu je v tomto francúzskom stredisku na programe super G so štartom o 11.00.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

• Val d’Isére

Zjazd

• Petra Vlhová mala štartové číslo 14

1. Corinne Suterová (Švaj.) 4:44.62 min., 2. Sofia Goggiová (Tal.) +0,11 s., 3. Breezy Johnsonová (USA) +0,20, 4. Ilka Štuhecová (Slo.) +0,65, 5. Nina Ortliebová (Rak.) +0,97, 6. Ester Ledecká (ČR) +1,08 … 26. PETRA VLHOVÁ +2,36

3. miesto – Levi (Fín., 12. 11. 2016), slalom
3. miesto – Štokholm (Švéd., 30. 1. 2018), mestské preteky, resp. paralelný slalom