Petra Vlhová získala pred obrovským slalomom výhodu, trať prvého kola postaví Livio Magoni

Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: archívne, SITA/AP

AARE 13. februára (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Petra Vlhová bude mať drobnú výhodu pred súperkami v obrovskom slalome na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare. Prvé kolo štvrtkovej súťaže žien so začiatkom o 14.15 h postaví jej taliansky tréner Livio Magoni.

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) o tom informovala na svojej internetovej stránke a potvrdil to aj zdroj z prostredia tímu Vlhovcov. Druhé kolo, ktoré sa začne o 17.45 h pod umelým osvetlením, bude stavať tréner talianskeho tímu Gian Luca Rulfi.

Petra Vlhová je jednou z favoritiek obrovského slalomu žien v Aare. Na začiatku tejto sezóny ešte nebola členkou užšej špičky v obrovskom slalome, ale víťazstvá v rakúskom Semmeringu a slovinskom Maribore ju vyniesli až na priebežnú tretiu priečku v hodnotení tejto disciplíny vo Svetovom pohári. Vlhová sa po zisku striebornej medaily v kombinácii presunula s celým svojim tímom zo švédskeho Aare do nórskeho Trysilu, kde v uplynulých troch dňoch trénovala obrovský slalom.

Našli sme tam výborné podmienky na nerušený tréning. V tomto stredisku sa pripravovala aj Mikaela Shiffrinová. Každý tím však mal k dispozícii inú sekciu kopca, keďže Mikaela nechcela s Petrou trénovať,“ povedal Boris Vlha, stabilný člen tímu Vlhovcov a Petrin brat , v rozhovore pre denník Šport.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris VlhaLivio MagoniMikaela ShiffrinováPetra Vlhová