Plážové volejbalistky začali na majstrovstvách prehrou

Dominika Nestarcová
Dominika Nestarcová Foto: facebook.com/FIVB.InternationalVolleybal

KLAGENFURT 30. júla (WEBNOVINY) – Slovenské beachvolejbalové reprezentantky Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová prehrali vo svojom utorňajšom úvodnom zápase na majstrovstvách Európy v rakúskom Klagenfurte, keď nestačili na grécky pár Vasiliki Arvanitiová, Panagiota Karagkouniová. Slovenky prehrali v dvoch tesných setoch dvakrát 23:25, keď v prvom nevyužili tri setbaly a v druhom jeden.

Slovenky viedli v prvom sete 4:2, ale súperky potom získali päť bodov po sebe a ujali sa vedenia 8:5.

Bloky Dubovcovej však znamenali obrat v skóre na 9:8. V koncovke mali prvý setbal Slovenky za stavu 20:19, ale prehrali dve lopty v sérii. K ukončeniu setu mali blízko ešte za stavu 22:21 a 23:22, no Grékyne nakoniec vyhrali 25:23.

V druhom dejstve mali v úvode slovenské favoritky tiež navrch, keď viedli 5:3. Lenže súper viedol neskôr 12:10. Slovenky otočili po ese Nestarcovej na 13:12. V závere setu odvrátili mečbal a dostali sa za stavu 21:20 po Dubovcovej bloku k setbalu. Nevyužili ho a odvtedy sa už ujali iniciatívy Grékyne. Tie nakoniec využili svoj piaty mečbal a tešili sa z víťazstva.

ME v plážovom volejbale – Klagenfurt:

H-skupina – utorkové výsledky:

Nadine Zumkehrová, Joana Heidrichová (Švaj.-9) – Tanja Goricanecová, Tanja Hüberliová (Švaj.-25) 1:2 (17, -17, -10)

Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-8) – Vasiliki Arvanitiová, Panagiota Karagkouniová (Gréc.-24) 0:2 (-23, -23)

Ťahúňkou gréckeho tímu bola najmä skúsená 28-ročná Arvanitiová, ktorá je dvojnásobnou majsterkou Európy z rokov 2005 a 2007, trojnásobnou účastníčkou olympijských hier a víťazkou Grand Slamu FIVB v nórskom Stavangeri spred ôsmich rokov. Šikovná ľavoruká hráčka sa v roku 2005 stala dokonca najlepšou európskou volejbalistkou roka.

V stredu a vo štvrtok čakajú na Slovensky švajčiarske páry. V stredu nastúpia proti Tanjám Goricanecovej a Hüberliovej a vo štvrtok si zmerajú sily s Nadine Zumkehrovou s Joanou Heidrichovou, ktoré v utorok prehrali vo švajčiarskom derby 1:2. Z každej z ôsmich skupín na ME postupujú do prvého kola pavúka prvé tri tímy, víťaz skupiny ide priamo do 2. kola.