Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Centes
Jozef Čentéš. Foto: SITA/Marián Peiger
10. júla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(8)

Plénum ústavného súdu prerokovalo postup v kauze Čentéš

KOŠICE 10. júla (WEBNOVINY) – Plénum ústavného súdu na neverejnom zasadnutí v stredu prerokovalo ďalší postup vo veciach ústavných sťažností sťažovateľa Jozefa Čentéša, v ktorých namietol porušenie základných práv zaručených ústavou.

Plénum prijalo uznesenie, v ktorom berie na vedomie list prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, ktorý bol predsedníčke ÚS Ivette Macejkovej doručený 3. júla. V liste Kiska uviedol, že sa stal osobou, ktorá reprezentuje účastníka v konaniach o sťažnostiach Jozefa Čentéša.

Ako účastník týchto konaní prezident Kiska vyhlásil, že nemá žiadne námietky zaujatosti voči sudcom ÚS a ani sa nestotožňuje s námietkami zaujatosti vznesenými bývalým prezidentom Ivanom Gašparovičom. Prezident zároveň navrhol, aby ústavný súd v oboch konaniach bez zbytočného odkladu konal a rozhodol.

Plénum rozhodlo, že v zmysle platného rozvrhu práce bude vo veci vedenej pod sp. zn. III. ÚS 427/2012 zo 7. novembra 2011 rozhodovať senát v zložení: predseda senátu a sudca spravodajca Lajos Mészáros a sudcovia Rudolf Tkáčik a Sergej Kohut. Vo veci vedenej pod sp. zn. Rvp 11/2013 z 3. januára 2013 bude rozhodovať senát v zložení: predseda senátu a sudca spravodajca Ladislav Orosz a sudcovia Marianna Mochnáčová a Ľudmila Gajdošíková.

Odporúčané články

Prezident riešil s Ficom sudcov, rozhovor plánuje i s Paškom Ústavný súd určí postup v kauze Čentéš až po zasadnutí pléna

Témy

Diskusia

000 uz kasleme na centesa nas nezaujma mali ho zvolit nie ..čiarkat malovat a robit sprostosti ako hugo v skolke psenica foter? ACER Skartovač Csentés je presne z takého cesta ako je Kiska. / neschopný ale ohybný ako prútik/ Bábka opozície,ktorú môžu manipulovať,tak ako to robia šedé eminencie /poradcovia z SDKU/ prezidenta.Ako môže byť GP človek,ktorý bol v parlamente zvolený pofidernym spôsobom,kde sa... Duro Čentéš a Malinová večne živí! Vivat Slovakia! Fuj-tajbl Mne sa to tak už dlhšiu dobu zdá na Slovensku,že niekto veľmi ctižiadostivý akože z bandy kompetentných robí všetko preto,aby na Slovensku bolo dnes a zajtrá tak,ako je dnes na Ukrajine........No,kto to len môže byť,kto furt bľaboce,že Ukrajine musíme pomáhať,kto...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

Autolike.sk

NAJKY.sk

Podnikam.sk

najAPPKY.sk

Byvanie je hra

DRAN.sk

Dámskajazda

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...