Plzeň vyradila Trondheim aj vďaka gólu slovenského útočníka

Plzeň

PLZEŇ 4. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský útočník v službách českého futbalového klubu Viktoria Plzeň Marek Bakoš prispel gólom k víťazstvu svojho zamestnávateľa v stredajšom odvetnom zápase 3. predkola Ligy majstrov 2011/2012 proti Rosenborgu Trondheim (3:2). Český šampión si vybojoval účasť v play-off (4. predkole) kontinentálneho pohára číslo jeden a to aj napriek tomu, že po prvom polčase štvrtkového stretnutia prehrával 0:1.

V prvom dejstve sa mi nedarilo a nešlo to ani spoluhráčom, o to viac som chcel mužstvu pomôcť. Našťastie, krátko po prestávke mňa a vlastne aj celé mužstvo vyslobodil úžasným centrom kapitán Pavel Horváth. Polovica môjho gólu určite patrí jemu. Posadil mi loptu presne na hlavu, okolo mňa nikto nebol, a tak som sa mohol sústrediť len na tú gólovú hlavičku,“ opísal svoj presný zásah z 56. min pre spravodajský portál iDnes.cz 28-ročný útočník. Bakošov gól bol pre celú Plzeň výraznou vzpruhou.

Boli sme na koni, na rozdiel od toho prvého polčasu sme si verili, takže sme na vyrovnávajúci gól súpera dokázali okamžite odpovedať víťazným presným zásahom, “ vrátil sa k dianiu na trávniku počas druhej štyridsaťpäťminútovky Marek Bakoš a komentoval aj poznámku trénera Pavla Vrbu, že prvé dejstvo stredajšieho stretnutia bolo najhorším polčasom jeho zverencov, od kedy prišiel do Plzne. „Ja si myslím, že sme párkrát hrali už aj horšie. Je však pravda, že to bol z našej strany hrozný výkon. Povedal by som, že ten prvý polčas bol za posledné obdobie najhorším výkonom v dôležitých zápasoch. A tá odveta s Rosenborgom bola samozrejme dôležitá,“ dodal Marek Bakoš.