Počas vojenského cvičenia v Lešti sa zranili americkí vojaci, zasahovali aj leteckí záchranári

Vrtulník, leteckí záchranári
Foto: ilustračné, SITA.

BRATISLAVA 19. septembra (WebNoviny.sk) – Počas cvičenia Slovenský štít 2018 sa na Lešti zranili americkí vojaci. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková, nehoda amerického tanku Abrams sa stala v stredu ráno v skorých ranných hodinách.

K nehode zavolali dva vrtuľníky

„Zranili sa traja príslušníci Armády USA, z toho jedna žena. Dvoch, ktorí boli zranení ťažko, transportovali letecky do nemocnice, tretieho ľahko zraneného previezla do nemocnice sanitka,“ spomenula hovorkyňa rezortu obrany.

Ako dodala, bližšie informácie pre vyšetrovanie a tiež preto, že nejde o príslušníkom Ozbrojených síl SR, nie je možné v súčasnosti poskytnúť.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Poprad Zuzana Hopjaková, k nehode leteli dva záchranárske vrtuľníky zo stredísk Banská Bystrica a Nitra.

Muž mal devastačné zranenie nohy

Banskobystrickú posádku vyslali k zranenému mužovi s devastačným poranením nohy. Druhá posádka, ktorá priletela na pomoc z Nitry, pomáhala zranenej žene s polytraumou.

„Zranených po prílete prevzali do svojej starostlivosti lekári leteckých záchranárov. Na mieste im poskytli zdravotnú starostlivosť a po preložení na palubu vrtuľníkov ich previezli do nemocnice v Banskej Bystrici,“ spomenula Hopjaková s tým, že ich tam odovzdali v stabilizovanom stave.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Danka Capáková