Počet obetí pádu mosta v Janove stúpol na 43, v nemocnici zomrel rumunský kamionista

Pád mosta, Janov
Spadnutý most v Janove.

JANOV 18. augusta (WebNoviny.sk) – Počet obetí po zrútení sa diaľničného mosta, ku ktorému došlo v utorok v talianskom Janove, sa v sobotu večer zvýšil na 43 po tom, čo v nemocnici podľahol zraneniam 36-ročný rumunský kamionista. O jeho úmrtí informovala talianska tlačová agentúra ANSA.

Ešte predtým záchranári informovali o tom, že v troskách na mieste tragédie našli ďalšie štyri mŕtve telá. Šlo o trojčlennú rodinu s malým dieťaťom, ktorú zavalil v ich aute veľký betónový kváder, a zhruba 30-ročného muža, ktorého našli na inom mieste.

Výnimočný stav bude trvať rok

Podľa talianskych médií by tento počet obetí mal byť už konečný. Posledná osoba, ktorá bola ešte evidovaná ako nezvestná, starší Talian, sa v sobotu ohlásil médiám a oznámil, že je živý a v poriadku.

Stále je niekoľko osôb hospitalizovaných, no ich zranenia sú ľahšie ako v prípade rumunského kamionistu, ktorý im v sobotu podľahol. Talianska vláda v súvislosti s utorňajším zrútením sa mosta, ktorý je súčasťou diaľničného ťahu A10, vyhlásila pre oblasť Janova výnimočný stav, ktorý bude trvať rok.

Vláda hľadá novú spoločnosť

Okrem toho premiér Giuseppe Conte po stredajšom mimoriadnom rokovaní talianskej vlády v Janove vyhlásil, že vláda nemôže čakať na výsledky vyšetrovania, ktoré ukážu, kto bol tomuto nešťastiu na vine. Preto už teraz pracuje na odobratí licencie diaľničnej spoločnosti, ktorá má momentálne na starosti väčšinu talianskych diaľnic, a hľadá novú spoločnosť.

Zároveň treba podľa premiéra Conteho vypracovať nové a oveľa prísnejšie pravidlá kontroly bezpečnosti stavu dopravnej infraštruktúry v krajine. „Nemôžeme čakať na spravodlivosť, občania musia jazdiť bezpečne,“ povedal premiér. Nešťastie, aké sa stalo v utorok v Janove, je podľa neho „v modernej spoločnosti neakceptovateľné“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Giuseppe Conte