Poklady cez víkend rozhýbu Liptov

Liptovskí zbojníci
Liptovskí zbojníci Foto: archív

BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) – Najväčšie poklady krajiny môžete nájsť na jednom mieste. Pýtate sa, kde je to možné? Na Liptove, ktorý širokej verejnosti v sobotu ukáže to najlepšie z histórie, kultúry, športu a gastronómie. Ide o jedno z ťažiskových podujatí leta, ktoré bude v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši. Cieľom prvého ročníka Liptov Festu je prilákať do regiónu tisícky turistov a ukázať im to najlepšie z regiónu.

Iba jediný deň v roku nebude treba liptovské poklady hľadať roztrúsené po celom regióne. V sobotu ich na malom kúsku bude môcť každý nielen objaviť, no zároveň si ich aj vyskúšať na vlastnej koži. Pravda tento raz nebudú ukryté v drevenej truhličke. „Bude to festival liptovskej rozmanitosti. Každý z návštevníkov bude mať príležitosť spoznať región a jeho poklady na jednom mieste. Na svoje si prídu milovníci hôr, vody a termálnych prameňov, podzemných krás, tradícii a histórie, dobrodružstva, salašov a tradičnej kuchyne. Zároveň im však odhalíme aj poklady miest,“ povedal Ján Blcháč, predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV.

Folklór
Foto: archív

Liptov Fest sa začína o 10:00 a v rámci bohatého programu predstaví niektorú z regionálnych atraktivít. Zaujímavosťou je, že diváci budú mať príležitosť vyskúšať množstvo outdoorových aktivít so zľavou až do 50 %. „Verejnosti sa predstaví napríklad horolezecká škola, rafting, wakeboarding, jaskyniarstvo, historická Jánošíkova mučiareň, ale aj kuchárska show a množstvo ďalších. Návštevníkom okrem toho dovolíme, aby si strieľali, a to nielen zo seba, ale aj zo špeciálnych zbraní. Príležitosť sa im naskytne pri paintballe, lukostreľbe, airsofte, ale aj pri mierení zo vzduchovky. Liptov budú môcť návštevníci podujatia objavovať aj z výšky počas letu vrtuľníkom,“ vysvetľuje Darina Bartková, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV.

Popoludnie bude patriť predovšetkým hudbe a vystúpeniam folklórnych a tanečných skupín. Okrem zábavy s liptovskými zbojníkmi bude k vrcholom podujatia patriť koncert skupiny Helenine oči a kuchárska show, v ktorej sa predvedú vychýrení kuchári ocenení liptovskou hviezdou. Súčasťou podujatia v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka budú aj tvorivé dielne, v rámci ktorých organizátori neskrývajú ambíciu pokoriť jeden zo zaujímavých slovenských rekordov. „Návštevníci festivalu sa budú môcť zapojiť do pokusu o utkanie najdlhšej štóly, vyrobiť vlastnoručne papier, upriasť niť alebo si zahrať na heligónke,“ dopĺňa Martin Hromada, vedúci oddelenie regionálneho rozvoja a kultúry mesta Ružomberok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Blcháč