Poliaci neodporúčajú Egypt, poľské cestovky rušia pobyty

Egypt, ťava, pyramídy
Foto: SITA/AP

VARŠAVA 3. júla (WEBNOVINY) – Poľské ministerstvo zahraničných vecí odporučilo svojim občanom, aby necestovali do Egypta, a najmenej jedna veľká cestovná kancelária zareagovala zrušením zájazdov do tejto severoafrickej krajiny na celý zvyšok letnej sezóny. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP.

Ministerstvo odporučilo vo štvrtok Poliakom, aby si neobjednávali zájazdy do Egypta, a týka sa to aj obľúbených letovísk na pobreží Červeného mora. Ako dôvod uviedlo zhoršujúcu sa bezpečnostnú situáciu a možný nárast teroristických činov.

Cestovná kancelária TUI v piatok zareagovala tak, že zrušila všetky letné zájazdy do Egypta a prebookovala svojich zákazníkov do letovísk v iných krajinách.

Ďalšia veľká cestovná kancelária Itaka informovala, že zákazníkov s vopred zaplatenými dovolenkami v Egypte môže preložiť do iných destinácií, a to bez akéhokoľvek ďalšieho poplatku.

Egyptská armáda bojuje na Sinajskom polostrove proti militantom napojeným na extrémistickú organizáciu Islamský štát (IS) a tieto boje sa v poslednom období zintenzívnili.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom