Policajti na zápase Slovensko – Maďarsko rozdali niekoľko pokút, zadržali aj slovenského fanúšika

FUTBAL: Slovensko - Maďarsko
Fanúšikovia Slovenska. Foto: ilustračné, SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 22. marca (WebNoviny.sk) – Polícia v súvislosti so štvrtkovým medzinárodným futbalovým zápasom Slovensko – Maďarsko, ktorý sa hral v Trnave, nezaznamenala vážnejšie narušenie verejného poriadku.

Futbalový zápas bol označený za rizikový, polícia preto prijala bezpečnostné opatrenia a do ulíc Trnavy nasadila približne 600 policajtov z celého Slovenska, vrátane psovodov, pripravená bola aj špeciálna technika a antikonfliktný tím.

Polícia počas bezpečnostných opatrení predviedla 11 osôb, z toho deväť občanov Maďarska. „V ôsmich prípadoch uložili policajti občanom Maďarska za priestupky v zmysle zákona o športových podujatiach pokuty od 150 do 200 eur. Vnášali na štadión pyrotechniku a vo viacerých prípadoch nerešpektovali pokyny bezpečnostných zložiek. V jednom prípade polícia začala trestné stíhanie voči občanovi Maďarska pre podozrenie z útoku na verejného činiteľa. Dvadsaťosemročný Trnavčan sa dopustil priestupku proti verejnému poriadku, keď pred zápasom ako fanúšik Slovenska na Trojičnom námestí vytiahol teleskopický obušok a slovne provokoval fanúšikov Maďarska,“ informovala hovorkyňa trnavskej polície Mária Linkešová.

Muž skončil na policajnej stanici, kde mu uložili pokutu 200 eur. Polícia podľa Linkešovej ešte vyhodnocuje kamerové záznamy a v prípade zistení ďalšieho protiprávneho konania zo strany fanúšikov bude postupovať podľa zákona.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentácia