Aktualizované: Policajti prehľadávali miestny úrad v Bratislave III, anonym nahlásil bombu aj na súdoch

Polícia
Foto: ilustračné, SITA/Prezídium Policajného zboru SR
  • aktualizované 25. septembra, 15:52

BRATISLAVA 25. septembra (WebNoviny.sk) – Bratislavskí policajti v pondelok už po druhý raz preverovali anonymnú telefonickú hrozbu o uložení výbušniny, tentokrát v budove miestneho úradu na Junáckej ulici v Bratislave III.

Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Slamková, informáciu o bombovej hrozbe dostali hneď dvakrát – o 12:35 a následne o 13:10.

Na miestny úrad okamžite vyslali pyrotechnikov a psovodov so služobnými psami na vyhľadávanie výbušnín. Polícia prehľadáva priestory úradu aj jeho bezprostredné okolie s cieľom preveriť pravdivosť uvedeného oznámenia.

V budove miestneho úradu na Junáckej ulici v Bratislave III bombu nenašli.„Vykonanou pyrotechnickou prehliadkou sa hodnovernosť týchto oznámení nepotvrdila,“ uviedla Slamková.

Po anonymnej telefonickej hrozbe o uloženej výbušnine prehľadávali v pondelok dopoludnia policajti bratislavské okresné súdy. Keďže volajúci nespresnil, o ktorý súd ide, policajti museli prehľadať všetky v hlavnom meste.

Pri prehliadkach žiadnu bombu nenašli, informovala agentúru SITA bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Slamková. V prípade je už začaté trestné stíhanie pre šírenie poplašnej správy.

.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom