V Londýne zatkli tínedžera, je ďalším podozrivým v súvislosti s útokom v metre

Výbuch v londýnskom metre
Foto: ilustračné, SITA/AP.

LONDÝN 21. septembra (WebNoviny.sk) – V súvislosti s minulotýždňovým útokom v londýnskom metre zatkla britská polícia 17-ročného mladíka, informuje spravodajský portál BBC.

Tínedžera zadržali krátko po polnoci miestneho času (po jednej stredoeurópskeho letného času) po tom, ako vykonali prehliadku v Thornton Heath. Počet zadržaných v rámci vyšetrovania sa tak vyšplhal už na šesť, pričom všetci sú vo väzbe na policajnej stanici v južnom Londýne.

Podľa šéfa protiteroristického oddelenia Scotland Yardu Deana Haydona vyšetrovanie rýchlo napreduje. „Vo väzbe máme šesť mužov a prehliadky pokračujú na piatich adresách,“ vyjadril sa s tým, že detektívi sa snažia zistiť všetky informácie.

Troch mužov vo veku 25, 30 a 48 rokov zatkli v Newporte, v južnom Walese, 21-ročného Yahyaha Farroukha zadržali v Hounslow, v západnom Londýne a ďalšieho 18-ročného muža v doverskom prístave.

Lehota na zadržanie v prípade Farroukha by mala uplynúť vo štvrtok a v prípade 18-ročného muža v sobotu.

Podomácky vyrobená bomba čiastočne vybuchla v piatok v jednom z vozňov súpravy metra stojacej na stanici Parsons Green. Zranenia utrpelo 30 ľudí

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom