Foto: Polícia chytila hľadaného Šajgala, odsúdeného v kauze vraždy Kubašiaka (aktualizované)

Igor Šajgal
Zatknutý podnikateľ Igor Šajgal v pondelok 10. decembra 2018 v doobedňajších hodinách prišiel na obvodné oddelenie v okrese Rimavská Sobota, kde sa predstavil ako Hazucha a žiadal vydať potvrdenie o strate dokladov. Na Šajgala bol už vydaný európsky zatýkací rozkaz. Stíhaný je v súvislosti s vraždou podnikateľa Jána Kubašiaka z Polomky, ktorého zavraždili 14. novembra 2006 pri útoku policajného komanda. Foto: SITA/PPZ.
  • aktualizované 10. decembra 15:04

BRATISLAVA 10. decembra (WebNoviny.sk) – Polícia zadržala hľadaného podnikateľa Igora Šajgala. „Dnes (v pondelok, pozn. red.) v doobedňajších hodinách prišiel na obvodné oddelenie v okrese Rimavská Sobota, kde sa predstavil ako Hazucha a žiadal vydať potvrdenie o strate dokladov,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Vydaný európsky zatýkací rozkaz

Na Šajgala bol vydaný európsky zatýkací rozkaz. Stíhaný je v súvislosti s vraždou Jána Kubašiaka. Polícia podľa aktualizovaného vyjadrenia na sociálnej sieti disponovala informáciami o možnom pohybe Igora Šajgala a operatívne ich preverovala a vyhodnocovala.

„V sobotu 8. decembra hliadka Obvodného oddelenia Veľký Blh zastavila osobné motorové vozidlo z dôvodu štandardnej poriadkovej kontroly. Spolujazdec nemal pri sebe žiadne doklady totožnosti. Tvrdil, že ich stratil. Vydával sa za inú osobu. Jeho falošnú identitu potvrdila vodička a rovnako aj majiteľ vozidla, s ktorým sa spojili policajti. Majiteľ vozidla tvrdil, že je jeho bratanec,“ informuje polícia.

Stratu dokladov išiel nahlásiť

Šajgal bol podľa nich poučený, aby išiel stratu dokladov nahlásiť na políciu, čo aj v pondelok urobil.

„Pravdepodobne chcel získať oficiálne potvrdenie o strate dokladu totožnosti, ktoré by mu istý čas zabezpečovalo bezpečný pohyb po celom Slovensku,“ uvádza polícia s tým, že jednotlivé oddelenia si medzitým vymenili informácie týkajúce sa hľadaného.

„Šajgal sa na obvodné oddelenie dostavil a na mieste bol zadržaný. Svoju pravú identitu potvrdil. V porovnaní s minulosťou výrazne zmenil svoj vzhľad,“ konštatuje polícia. Na zadržaní hľadaného sa podieľali Odbor cieľového pátrania Prezídia Policajného zboru, Okresné riaditeľstvo v Rimavskej Sobote a Obvodné oddelenie vo Veľkom Blhu.

Kubašiaka zavraždili v novembri 2006

Senát Okresného súdu v Banskej Bystrici uznal v septembri horehronského podnikateľa za vinného, že si objednal lúpežný útok na svojho bývalého spoločníka Jána Kubašiaka a vydieral ho i s manželkou.

Ide už o tretie rozhodnutie prvostupňového senátu v tejto veci, aktuálne po tom, ako Najvyšší súd SR zrušil doterajšie rozhodnutia prvostupňového i Krajského súdu v Banskej Bystrici a vec vrátil na doplnenie dokazovania na základe dovolania obžalovaného.

Podnikateľa Jána Kubašiaka z Polomky zavraždili 14. novembra 2006 pri útoku policajného komanda pod vedením Róberta Petluša. Ten na akciu za peniaze naviedol trenčianskeho policajta Juraja Roszíka a jeho kolegu Róberta Červeňana.

Ako objednávateľa útoku na Kubašiaka žaloval prokurátor jeho bývalého spoločníka Šajgala. Zároveň mu kládol za vinu i vydieranie manželov Kubašiakovcov. Šajgal sa na odvolacom konaní ospravedlnil zo zdravotných dôvodov, inak by ho bol súd vzal hneď do výkonu trestu. Pretože do väzenia nenastúpil, súd na neho vydal zatykač.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Kubašiak