Polícia Los Angeles našla u trestaného muža vyše 500 zbraní, domová prehliadka im trvala dva dni

Zbrane
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com

LOS ANGELES 20. júna (WebNoviny.sk) – Losangeleská polícia objavila v dome 60-ročného muža, ktorý už mal problém so zákonom, viac ako 500 zbraní. Manuel Fernandez skončil v rukách polície po dvojdňovej prehliadke domu a obvinili ho z držby útočnej zbrane a zásobníkov.

Deň po zatknutí sa dostal na slobodu po tom, ako zaplatil kauciu 35-tisíc dolárov (v prepočte približne 30-tisíc eur). Ako píše BBC, Američania, ktorých v minulosti usvedčili zo závažného zločinu, strácajú právo na legálnu držbu zbrane.

Úrady prezradili, že dostali tip na muža v regióne Agua Dulce, približne 75 kilometrov severne od Los Angeles, ktorý vlastní veľké množstvo zbraní napriek tomu, že má záznam v trestnom registri.

Kancelária šerifa okresu Los Angeles uviedla, že polícia najprv našla 432 zbraní a na druhý deň ďalších 91. Zhabali tiež počítače a inú elektroniku, ktorú používal na nelegálne získavanie zbraní. BBC s odvolaním sa na noviny LA Times píše, že zdroj blízky vyšetrovaniu označil muža za zberateľa a nie za niekoho, kto plánoval vykonať ozbrojený útok.

Vyšetrovanie takisto naviedlo detektívov do domu nemenovanej ženy, kde objavili 30 zbraní. Majiteľka v čase razie nebola doma a polícia ju zatiaľ nenašla.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom