Polícia zverejnila vyhlásenie manželky útočníka z Londýna

Britain Attack
Kvety pri Westminsterskom paláci, kde Khalid Masood dobodal na smrť policajta. Predtým vrážal autom do chodcov na Westminsterskom moste. Foto: archívne, SITA/AP

LONDÝN 29. marca (WebNoviny.sk) – Manželka páchateľa minulotýždňového útoku pri sídle britského parlamentu v Londýne odsúdila jeho konanie, ktoré ju podľa vlastných slov „zarmútilo a šokovalo“.

Vyhlásenie Rohey Hydarovej, ktorej manžela Khalida Masooda na mieste činu zastrelili, bolo zverejnené prostredníctvom londýnskej polície.

„Vyjadrujem sústrasť rodinám obetí na životoch a želám skoré uzdravenie všetkým zraneným,“ uviedla Hydarová. Dodala, že „by chcela požiadať o súkromie pre rodinu, obzvlášť deti, v tomto ťažkom období“.

Londýnsky útok z minulej stredy si vyžiadal životy troch civilistov a jedného policajta. Desiatky ďalších ľudí utrpeli zranenia. Masood najskôr vrážal autom do chodcov na Westminsterskom moste, na čo v priľahlom areáli britského parlamentu dobodal na smrť policajta. Samotného útočníka následne iní policajti zastrelili. Konanie Masooda odsúdila už i jeho matka Janet Ajaová.

Masood, ktorý bol britským občanom, sa narodil v roku 1964 v juhoanglickom grófstve Kent ako Adrian Elms. V minulosti bol trestaný za násilné trestné činy a niekoľko rokov strávil v Saudskej Arábii, podľa polície však nebol napojený na extrémistické organizácie a konal zrejme sám.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Khalid Masood