Politiku i médiá podľa Lipšica ovplyvňujú oligarchovia

Daniel Lipšic
Nezaradený poslanec NR SR Daniel Lipšic počas 52. schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 15. jún 2015 Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) – Veľkú časť politiky a médií ovplyvňujú na Slovensku podľa nezaradeného poslanca NR SR Daniela Lipšica oligarchovia. Ako povedal dnes pri uvedení rokovania o kauze Gorila v parlamente, kritici pomerov na Slovensku sú zastrašovaní štátnou politikou a finančnými skupinami, zvlášť Pentou.

„Vplyv finančnej skupiny Penta na tento parlament je k téme,“ povedal Lipšic, keď ho predseda NR SR Peter Pellegrini upozorňoval, aby hovoril k téme.

Lipšic hovoril o Pente

Lipšic tiež podrobil kritike vyjadrenia jedného z partnerov investičnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka, ktorý mimoriadnu schôdzu prirovnal k procesom z 50-tych rokov. Lipšic upozornil, že Penta dlho zamestnávala posledného šéfa ŠtB Alojza Lorenca.

„K podsvetiu patria aj biele goliere. Ale keďže patria k podsvetiu, nemali byť na očiach, ale v podsvetí. Na Slovensku je to naopak,“ vyhlásil Lipšic.

Poslanec tiež kritizoval bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, ktorý zastavil vyšetrovanie kauzy Gorila. Lipšic obvinil viacerých poslancov vládnej koalície z čias vlády Ivety Radičovej, že boli vydieraní alebo zaplatení, keď pri voľbe nového generálneho prokurátora hlasovali za Trnku.

Vyšetrenie Gorily má byť kľúčové

Podľa Lipšica za Trnku hlasovali s vedomím, že ich vláda padne. „Je smutné, že po všetkých kauzách Trnku hlasovala za neho aj celá vtedajšia opozícia,“ konštatoval.

Poslanci NR SR odsúhlasili program mimoriadnej schôdze ku kauze Gorila, ktorú zvolal na dnes predseda parlamentu Peter Pellegrini. Rokovanie iniciovali opoziční poslanci na čele s Danielom Lipšicom. Opozícia chce na schôdzi diskutovať o postupe špeciálneho prokurátora pri vyšetrovaní Gorily.

Poslanci opozičných strán navrhujú na mimoriadnej schôdzi prijať uznesenie, podľa ktorého je dôsledné vyšetrenie kauzy Gorila kľúčovým pre demokratický a právny štát. Národná rada by podľa opozície mala zároveň vyjadriť znepokojenie nad krokmi špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, ktoré výrazne sťažujú dôsledné vyšetrenie Gorily.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicPeter Pellegrini