Pollák odsúdil rasistické prejavy na sociálnej sieti k tragickej udalosti v Richnave, kde uhoreli deti

Peter Pollák
Sprava: Expert hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) na rómsku problematiku Peter Pollák a snímka z požiaru v obci Richava, pri ktorej zahynulo päť ľudí. Foto: facebook.com/policiaslovakia, OĽaNO, - koláž WBN

BRATISLAVA 30. novembra (WebNoviny.sk) – Expert hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) na rómsku problematiku Peter Pollák odsúdil rasistické komentáre, ktoré sa objavili pod facebookovým príspevkom na oficiálnom profile Polície SR o piatkovom tragickom požiari Richnave, pri ktorom zahynulo päť ľudí, z toho štyri deti.

„Odsudzujeme akékoľvek rasistické prejavy a internetové komentáre zverejňované najmä v diskusiách na Facebooku a k článkom o piatkovej tragickej udalosti. Žiadny človek na tomto svete nie je nadradený, ani podradný, o to viac takto nemôžeme uvažovať pri nevinných deťoch. Podobnej ideológii o nadradenosti uverili mnohí ľudia počas 2. svetovej vojny a skončilo sa to tragicky. Žiadame Políciu SR, aby všetky rasistické komentáre dôkladne prešetrila,“ konštatoval Pollák v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.

Pozostalým obetí požiaru Pollák vyjadril úprimnú sústrasť „Je veľmi smutné, ak zbytočne vyhasne ľudský život, obzvlášť životy nevinných detí,“ uviedol. Sústrasť pozostalým vyjadril aj premiér Peter Pellegrini (Smer SD).

Polícia na rasistické prejavy na Facebooku už reagovala. V komentári pod príspevkom uviedla, že všetky rasistické komentáre postúpili ďalej konkrétnemu oddeleniu a ich autori môžu očakávať v dohľadnom čase predvolanie. Prístup na stránku im zablokovali, takže nemajú už dosah ani na „zahladenie“ stôp.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter PellegriniPeter Pollák
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR