Poľskí fanúšikovia neuniesli prehru, tréner rezignoval

Polsko
Foto: SITA/AP

VROCLAV 17. júna (WEBNOVINY) – Poľskí futbaloví fanúšikovia neuniesli prehru národného tímu v poslednom zápase základnej A-skupiny na majstrovstvách Európy s Českom (0:1) a pri ich vyčíňaní musela zasahovať polícia.

Strážcovia zákona použili na upokojenie situácie aj slzný plyn a zatkli päť priaznivcov spoluorganizátora európskeho šampionátu.

Došlo k bitke medzi poľskými fanúšikmi. Pomocou slzného plynu sme však zvládli situáciu. Zadržali sme päť agresívnych bitkárov. Okrem tohto incidentu bol pokoj, všetci sa dobre bavili pred aj po zápase,“ povedal miestny hovorca polície Pawel Petrykowski.

Tréner poľskej futbalovej reprezentácie Franciszek Smuda po zápase rezignoval

Je to na sto percent isté. Moja zmluva vyprší na konci šampionátu. Ďakujem chlapci,“ povedal očividne sklamaný kouč pre poľskú televíznu stanicu TVP.

„Predviedli sme to najlepšie. Nanešťastie, mali sme veľa nepresných prihrávok. V druhom polčase sme museli neustále bojovať o loptu,“ povedal 63-ročný Smuda, ktorý viedol poľský národný tím od októbra 2009.

Rafal Murawski
Foto: SITA/AP

Šatňu poľskej reprezentácie zaplavili po zápase emócie, zástupcovia médií museli čakať na vyjadrenia hráčov dve hodiny.

Kapitán tímu Jakub Blaszczykowski sa podľa stránky pilkanozna.pl pohádal s prezidentom Národného zväzu (PZPN) Grzegorzom Latom.

„Nebojím sa následkov, cítim sa zodpovedný za mužstvo. Nepoviem presne, aké slová padli, nemá to význam. Prezident PZPN Lato v jednom rozhovore povedal, že má s hráčmi dobré vzťahy, no ja som si to nevšimol. Nemôže sa predsa stať, že našim rodinám nevieme zabezpečiť voľné lístky na zápasy reprezentácie. PZPN to nebol schopný zabezpečiť. Pár hodín pred duelom s Českom jednoducho nemôžeme riešiť takéto veci,“ povedal stredopoliar Borussie Dortmund.

Púť Poliakov na domácich ME, ktoré organizujú spolu s Ukrajinou, sa skončila už v základnej fáze. Na postup medzi najlepšiu osmičku potrebovali zdolať výber Česka, čo sa „bielo-červeným“ nepodarilo a prehrali 0:1.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Česká futbalová reprezentáciaPoľská futbalová reprezentácia