Poprad vybuchol s Budapešťou, Miškovec získal v Michalovciach Tatranský pohár a Košice uspeli v Trenčíne

HOKEJ TL: Trenčín - Košice
Herná situácia pred bránou HK Dukla Trenčín počas hokejového zápasu 16. kola základnej časti Tipsport ligy 2019/2020 medzi HK Dukla Trenčín - HC Košice. Trenčín, 25. október 2019. Foto: SITA/Tomáš Somr

Hokejisti Liptovského Mikuláša sa dočkali iba štvrtého víťazstva v tejto sezóne Tipsport ligy. Posledný tím tabuľky si doma poradil s Nitrou 2:1 po predĺžení v piatkovom súboji 16. kola. V Liptove diváci nevideli gól až do 51. min, vtedy otvoril skóre domáci Marcel Petran. Hostia kontrovali o päť minút neskôr navrátilcom z Fínska Samuelom Bučekom a za stavu 1:1 sa predlžovalo. V tretej minúte predĺženia rozhodol o dvoch bodoch pre Liptákov skúsený 39-ročný útočník Rudolf Huna.

Michalovciam pribúdajú prehry

Nováčikovi Michalovciam po dobrom úvode súťažného ročníka pribúdajú prehry. Piatková s Miškovcom bola už celkovo ôsma a zrodila sa v domácom prostredí a po predĺžení. Domáci viedli po dvoch tretinách vďaka dvom gólom Jakuba Lineta 2:0, ale v tretej dvadsaťminútovke hostia vyrovnali a v predĺžení im zaistil dva body kanadský obranca Davis Jake Vandane.

Rovnaký hráč predtým v 48. min vyrovnal na 2:2. Stretnutie bolo zároveň aj finálovým duelom Tatranského pohára, ktoré sa nemohlo uskutočniť v pôvodnom augustovom termíne v Poprade. Hokejisti Miškovca vtedy nemohli hrať pre črevné problémy.

Na čísle šesť sa zastavila víťazná séria hokejistov Zvolena. Na domácom ľade prekvapujúco hladko podľahli v malom stredoslovenskom derby hráčom Detvy 1:5. V tíme víťazov strelil Peter Šišovský dva presilovkové góly a Peter Zuzin pridal tri body za gól a dve asistencie. Zvolen napriek prehre zostal tretí v tabuľke, Detve patrí ôsme miesto.

Košičanom sa darí na klziskách súperov

Košičania opäť potvrdili, že v tejto sezóne im to lepšie ide na klziskách súperov. V Trenčíne zvíťazili 4:3 po samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil na gól Dávid Skokan. Trenčanom zachránil napokon bod Boris Sádecký, ktorý vyrovnal necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny. Suverénne víťazstvo 5:1 na ľade Nových Zámkov dosiahol Slovan Bratislava a v tabuľke je druhý o bod za lídrom z Banskej Bystrice. Dva góly Slovana vo vôbec prvom meraní síl s Novými Zámkami v najvyššej súťaži strelil slovinský útočník Žiga Pance.

V poslednom zápase piatkového programu si hokejisti MAC Budapešť hladko poradili s HK Poprad 7:3. Dva góly víťazného mužstva strelil jediný Slovák v zostave MAC Tomáš Klempa. Budapešť je na desiatej priečke tabuľky, Poprad ešte o jednu nižšie. Líder tabuľky Banská Bystrica mal v piatok voľno.

Tipsport liga 2019/2020 – 16. kolo

• piatok

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)
Góly: 51. Petran, 63. Rudolf Huna (Petran, Uhrík) – 56. Buček (Kollár, Lušňák)

HK Dukla Ingema Michalovce – DVTK Jégesmedvék Miškovec 2:3 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)
Góly: 7. Linet (Hvila, Zekucia), 40. Linet (Hvila, Safaraleev) – 41. Beach (Vas), 48. Vandane (Harrison, Beeuviller), 61. Vandane (Részegh)

HKM Zvolen – HC 07 WPC Koliba Detva 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Góly: 12. Trotter (Corrin, Bonis) – 6. Gachulinec (Zuzin), 20. Šišovský (J. Sýkora, Zuzin), 27. Šišovský (J. Sýkora, Martin Chovan), 37. Zuzin (Šišovský), 57. Čacho

HK Dukla Trenčín – HC Košice 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 2:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 34. Štach (Mikyska, M. Valach), 58. Sojčík (Mikyska, McCormack), 59. Sádecký (Sojčík, McCormack) – 26. Bezúch (Michal Chovan, Belluš), 44. Klhůfek (B. Rapáč, Skokan), 45. Majdan (Marcel Haščák, Michal Chovan), rozhodujúci nájazd Skokan

HC Mikron Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 1:5 (0:1, 1:4, 0:0)
Góly: 26. Štumpf (Múčka, Hatala) – 20. Matoušek (Meszároš, Zigo), 26. Šedivý (Abdul, Meszároš), 29. Miklík (Matoušek), 35. Pance (Miklík, Bačík), 37. Pance (Meszároš, Miklík)

MAC Budapešť – HK Poprad 7:3 (2:2, 2:1, 3:0)
Góly: 12. Orbán (Macaulay), 13. Garát (Langkow, Bodó), 26. Szigeti (Langkow, McNally), 29. Klempa (Pitt, Strech), 49. Bodó (McNally, Carlisle), 54. Strech (Carlisle), 59. Klempa (Sorfon) – 9. Leclerc (Takáč, Erving), 14. Mlynarovič (Handlovský, Česánek), 31. Paločko (R. Svitana, Králik)