Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Druhý protest proti Gorile
Protest Gorila, ktorý zorganizovali nespokojní občania na Námestí SNP v Bratislave. Bratislava, 3. február 2012. Foto: SITA/Diana Černáková
3. februára 2012 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Poprad vyzval primátora, aby vysvetlil svoje meno v Gorile

POPRAD 3. februára (WEBNOVINY) – Krátko pred 16:00 sa na Námestí sv. Egídia v Poprade začali schádzať prví účastníci protestu Gorila II.

Ortuť teplomera klesla v Poprade v tom čase na -16 stupňov Celzia, ale ani to neodradilo ľudí od vyjadrenia postoja ku kauze Gorila.

„Primárny motív bol taký, aby sme aj my v menších mestách prejavili svoju náladu a postoj k tomu celému, aby to nevyznelo tak, že je to len akcia nejakých pár desiatok či tisíc bratislavských ľudí. Ide nám o spoločnú vec,“ povedal pre médiá organizátor protestu v Poprade Zbyňo Džadoň.

Dnešným protestom aj Popradčania vyjadrili protest proti niektorým praktikám niektorých politikov. Viacerí protestujúci si priniesli transparenty, ktorými dali jasne najavo, čo si o „gorilách“ a politikoch myslia. Už krátko po 16:00 v priestore medzikostolia na Námestí sv. Egídia bolo niekoľko stoviek ľudí, ku ktorým sa postupne pridávali ďalší.

Protestujúci vyzvali primátora k slovu

Danko
Foto: Ilustračné foto SITA

Priamo na pódiu po úvodnom príhovore hlavného organizátora podujatia vystúpilo viacero mladších i starších ľudí, ktorí vyjadrovali svoj postoj ku kauze Gorila a praktikám, ktoré sú v spise Gorila opísané.

Jeden z rečníkov priamo upozornil aj na to, že v spise je uvedený primátor Popradu Anton Danko a verejne ho vyzval, aby sa vyjadril k uvedeným skutočnostiam zaznamenaným v spise Gorila alebo, aby podal trestné oznámenie na tých, ktorí vytvorili spis Gorila.

Anton Danko sa v spise spomína v súvislosti s privatizáciou Podtatranskej vodárenskej spoločnosti. „Takto priamo sme sa na to nedívali, ale určite sa táto nálada a tento protest týka všetkých ľudí, ktorí sa spomínajú v Gorile. Nielen tí najvyšší, ale všetci, ktorí sú podozriví, majú byť vyšetrení, a tí, ktorým to bude dokázané, majú sedieť,“ povedal Zbyňo Džadoň.

Približne po hodine sa protestné zhromaždenie vybralo na pochod okolo celého Námestia sv. Egídia. Počas pochodu zaspievali jeho účastníci slovenskú štátnu hymnu. Na Námestí sv. Egídia dozeralo na priebeh protestu viacero štátnych i mestských policajtov, ktorí však nemuseli zasahovať. Podľa hlavného organizátora podujatia Zbyňa Džadoňa sa na podujatí zúčastnilo približne 1 200 ľudí.

Obrazom: Protest Gorila v Bratislave

Obrazom: Protest Gorila v Košiciach

Obrazom: Protest Gorila v Žiline

Odporúčané články

Súd zastavil vydanie Nicholsonovej knihy o Gorile Slováci vyšli do ulíc, aby povedali Gorile nie

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...