Poslanci poukázali na prenasledovanie kresťanov vo svete

Parlament
Foto: SITA/Michal Svítok

BRATISLAVA 25. marca (WEBNOVINY) – Najviac perzekvovanou náboženskou skupinou na svete sú kresťania, varoval na záver dnešného štvrtého dňa 16. schôdze parlamentu podpredseda KDH Július Brocka v rozprave k vyhláseniu k aktom násilia a prenasledovania príslušníkov kresťanských komunít na viacerých miestach vo svete. „Kresťanofóbia alebo nenávisť voči kresťanom a kresťanstvu je jednou z najstarších fóbií na svete, v rôznych formách a intenzite existuje od vzniku kresťanstva,“ povedal.

Brocka vyhlásil, že samozrejmé vnímanie človeka ako jedinečnej bytosti, ktorú nemožno beztrestne zabiť, je exkluzívnou záležitosťou priestoru, kde sa rozšírilo západné kresťanstvo. „Za hranicami západného kresťanstva nie sú tieto hodnoty samozrejmé dodnes, sú ohrozené aj u nás na západe a ide to ruka v ruke s postupným vytláčaním kresťanstva z verejného života,“ myslí si.

Koaličná rada
Foto: SITA/Michal Svitok Foto: SITA/Michal Svitok

Spoločne s predsedom klubu KDH Pavlom Hrušovským upozornili, že práve dnes je 23. výročie sviečkovej manifestácie, ktorá bola predzvesťou novembrovej revolúcie. Dušan Čaplovič zo Smeru-SD upozornil, že každé náboženstvo je potrebné chrániť rovnako. „Keď horeli kostolíky v Kosove, Európa mlčala a keď horí jedna mešita, Európa je v pohybe,“ poznamenal.

Predsedajúci Béla Bugár (Most-Híd) potom rozpravu prerušil, poslanci v nej budú pokračovať v utorok 29. marca o 9:00. V tento deň by sa zároveň malo rozhodnúť o široko diskutovanej novele zákona o strelných zbraniach či zrušení zákona o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárJúlius Brocka